Europos verslo pagalbos kanalas Ukrainai

Enterprise Europe Network Lietuva reiškia palaikymą kolegoms iš Ukrainos, Ukrainos verslininkų bendruomenei ir visiems Ukrainos piliečiams ir kartu su partneriais iš Latvijos ir Estijos inicijuoja Europos verslo pagalbos kanalą Ukrainai.

“Enterprise Europe Network yra didžiausias Europoje vieno langelio principu veikiantis verslo paramos tinklas, kuris vienija beveik 600 organizacijų daugiau nei 60 šalių, todėl esamą infrastruktūrą nusprendėme panaudoti ir pagalbos teikimui Ukrainai”, – teigia Enterprise Europe Network koordinatorius Lietuvoje, Lietuvos inovacijų centro direktorius dr. Mantas Vilys.

Enterprise Europe Network Lietuva kreipėsi į partnerius Ukrainoje, kad išsiaiškintų šiuo metu aktualiausius poreikius, taip pat ir į Europos Komisiją bei Enterprise Europe Network (EEN) kolegas ES šalyse, norėdami sukurti efektyvų kanalą šių poreikių tenkinimui. Inicijuojama skubos tvarka sukurti atskirą kanalą vidiniame Enterprise Europe Network (EEN) tinkle, kur informaciją apie Ukrainos poreikius matytų visų tinkle esančių organizacijų atstovai ir padėtų rasti reikiamų prekių gamintojus bei paslaugų tiekėjus savo šalyse.

Enterprise Europe Network Lietuva taip pat kreipėsi dėl Rusijos ir Baltarusijos organizacijų pašalinimo iš tinklo narių. Į tai buvo sureaguota ir jau nuo šiandien, kovo 2 d., šalių agresorių organizacijos nebėra didžiausio verslo paramos tinklo tarptautinės plėtros ambicijų turinčioms MVĮ nariai.

Lietuvos įmonės kviečiamos teikti informaciją apie savo gaminamas prekes ir teikiamas paslaugas, kuriomis galėtų prisidėti teikiant pagalbą Ukrainai – šia informacija bus dalinamasi su partneriais Ukrainoje ir padedama užmegzti ryšius (Enterprise Europe Network kontaktai Lietuvoje).

Lygiagrečiai labai kviečiame Lietuvos verslus prisidėti ir prie jau įgyvendinamų iniciatyvų:

 

FINANSINĖ PARAMA:

HUMANITARINĖ PAGALBA:

PETICIJOS IR MITINGAI:

  • Peticija NATO uždaryti oro erdvę virš Ukrainos #CloseTheSky.

Kreipiantis į šalių lyderius socialiniuose tinkluose dėl oro erdvės uždarymo – paruoštos formos.

SAVANORYSTĖS INICIATYVOS:

Visas pagalbos Ukrainai inicatyvas galite rasti šiuose oficialiuose tinklapiuose: How to help Ukraine now ir Help Ukraine win.