Europos Sąjungos tarptautinių programų WORTH ir Re-Fream pristatymas

2019 m. gegužės 9 d. kasmetinio dizaino festivalio „Dizaino savaitė“ metu „Demoroom“ patalpose vyko informacinė sesija kūrybinėms industrijoms apie paraiškų teikimą Europos Sąjungos tarptautinėms programoms WORTH ir Re-Fream.

Pagrindinis renginio pranešėjas – WORTH ir Re-Fream programų ekspertas Lucas Frochoso iš Ispanijos organizacijos „Textile Research Institute“ (AITEX) pristatė programas WORTH ir Re-Fream, paraiškų teikimo procesą, projektų pavyzdžius ir akcentavo sėkmės kriterijus. Renginio metu buvo pristatyta ir pirmoji Lietuvos organizacijos WORTH partnerystės programos sėkmės istorija. VšĮ „Balta balta“ dalyvavo 2018 m. organizuotame renginyje „Praktinės dirbtuvės – susitikimas su WORTH programos ekspertais“, konsultavosi su ekspertais ir sėkmingai pateikė paraišką WORTH programai, todėl vakar vykusiame renginyje Ieva Gasiūnienė ir Laura Pavilonytė-Ežerskienė dalinosi patirtimi ir patarimais su renginio dalyviais.

Renginyje dalyvavo daugiau nei 30 dizainerių, amatininkų, menininkų, technologų ir mažų bei vidutinių gamybos įmonių atstovų, kurie, pasinaudodami šių programų teikiamomis galimybėmis, planuoja kurti meno ir gyvenimo būdo srities projektus.

Renginį organizavo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Enterprise Europe Network, kartu su Lietuvos dizaino forumu.

Pranešimą skaitė Lucas Frochoso. „WORTH / Re-Fream“ pranešimą rasite čia.

Trumpa informacija apie Europos Sąjungos iniciatyvas.

WORTH projektų įgyvendinimą finansuoja Europos Sąjungos COSME programa, o Re-Fream – „Horizontas 2020“ programa:

„Re-Fream“ programa skirta menininkams ir dizaineriams, kurie bendradarbiaudami su mokslininkais ir naudodami inovatyvias technologijas sukurtų naujoviškas mados koncepcijas. 20 atrinktų projektų bus suteikta prieiga prie bendrų kūrimo erdvių, profesionalų konsultacijos, technologijų bazė bei skirtas finansavimas iki 55000 EUR projekto įgyvendinimui. Re-Fream paraiškos priimamos iki 2019 m. gegužės 30 d. 15:00 val.

WORTH partnerystės programa skirta remti novatoriškas idėjas mados ir gyvenimo būdo industrijose (įskaitant tekstilę, avalynę, odos ir kailių gaminius, baldus ir namų dekoro detales, papuošalus ir aksesuarus), kurti ir skatinti tarptautinį bendradarbiavimą tarp dizainerių, gamybos ir technologijų įmonių, norinčių kurti inovatyvius produktus.

WORTH partnerystės programos paraiškos priimamos iki 2019 m. spalio 31 d. Atranką praėjusiems projektams siūlo finansavimą, profesionalų konsultacijas, tarptautinę projektų sklaidą, tinklaveiką.

Daugiau informacijos apie projektus www.worthproject.eu ir www.re-fream.eu

Renginio akimirkos: