Europos Komisija ragina ES regionus kurti atsako į koronavirusą ir atsigavimo partnerystes

Europos Komisija skelbia kvietimą pareikšti susidomėjimą teminėmis partnerystėmis siekiant išbandyti tarpregioninius inovacijų projektus, kuriais remiamas atsakas ir atsigavimas po koronaviruso pandemijos.

Kvietimo tikslas – padėti regionams pasinaudoti krizės teikiamomis galimybėmis, didinti atsparumą ir remtis žaliąja ir skaitmenine pertvarka, siekiant atgaivinti labiausiai paveiktus sektorius, pavyzdžiui, sveikatos ir turizmo sektorius.

Pagal šį kvietimą bus remiamos keturių teminių sričių tarpregioninės partnerystės:

  • Pirmoji partnerystė medicinos vertės grandinei kurti yra susijusi su vaistų ar medicinos priemonių, skirtų kovai su koronavirusu, kūrimu bet kuriame vertės grandinės lygmenyje, t. y. nuo sumanymo iki platinimo.
  • Antroji medicinos atliekų saugos ir tvarkymo srities partnerystė yra susijusi su žiedinės ekonomikos sveikatos srityje tema.
  • Trečioji partnerystė skirta projektams, kuriais skatinamas tvarus ir skaitmeninis turizmas.
  • Ketvirtojoje partnerystėje daugiausia dėmesio skiriama vandenilio technologijų kūrimui daug anglies dioksido išmetančiuose regionuose, pavyzdžiui, pertvarkant esamas anglių kasyklas, lydyklas ar gamybos įrenginius.

Pasiūlymai priimami iki 2020 m. rugsėjo 7 d.

Bendras biudžetas keturioms teminėms partnerystėms plėtoti iš Europos regioninės plėtros fondo yra 400 000 EUR (iki 100 000 EUR vienai partnerystei).

Daugiau informacijos ir nuoroda į kvietimą čia.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija