Europos Komisija pristatė naują duomenų bazę „Access2Markets“

Europos Komisija pristatė naują duomenų bazę „Access2Markets“. Tai – interaktyvi, nemokama internetinė paslauga, kurioje ES įmonės gali rasti informacijos apie ES rinkos importo sąlygas, daugiau nei 120 ne ES šalių eksporto sąlygas ir informaciją apie ES vidaus prekybą.

Portale pateikiama prekybos statistika, informacija apie mokesčius, prekybinius susitarimus, prekybinius barjerus ir kitas procedūras bei taisykles.

Portale „Access2Markets“ galite rasti informacijos apie tarifus ir vidaus mokesčius, kuriuos turite sumokėti už savo produktą importuojančioje šalyje, tiek į ES, tiek į trečiąsias šalis. Taip pat galite rasti informacijos apie daugelį kitų svarbių tarptautinės prekybos sričių, kurios gali būti jums svarbios, pvz., Informacijos apie atitinkamas kilmės taisykles, prekybos susitarimus, kuriuos ES yra sudariusi su trečiosiomis šalimis, antidempingo muitų, kurie gali laikinai galioti muitinės ir importo procedūroms, formalumus ir reikalavimus, įskaitant būtinų užpildyti formų pavyzdžius, pagrindines prekybos kliūtis ir kt.

Bendrovėms, kurios nėra susipažinusios su tarptautine prekyba, „Access2Markets“ portalas taip pat pateikia išsamias gaires, tokias kaip detalūs prekybos prekėmis ir paslaugomis vadovai, pagrindinių prekybos sąvokų paaiškinimai, naudinga kontaktinė informacija įmonėms, įmonių sėkmės istorijos bei naujausios prekybos aktualijos.

Portalas taip pat pateikia informaciją apie kiekvienam produktui taikomus:

  • muitų tarifus & mokesčius
  • muitinės procedūras
  • prekių kilmės taisykles
  • kliūtis prekybai
  • produktų reikalavimus
  • statistinius duomenis

visose ES šalyse ir daugiau kaip 120 eksporto rinkų visame pasaulyje.

Kviečiame išbandyti:  https://trade.ec.europa.eu/access-to-markets/en/content

„Access2Markets“ informacinis lankstinukas (anglų kalba)