Europos Komisija nustatė antidempingo muito normas plieno gaminiams iš 4 šalių

2017 metų spalio 25 dieną Europos Komisija paskelbė reglamentą, kuriuo tam tikriems importuojamiems Brazilijos, Irano, Rusijos ir Ukrainos kilmės plokštiems valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno nustatomas galutinis antidempingo muitas ir užbaigiamas tyrimas.

Tyrimas buvo inicijuotas gavus gamintojų (kurie pagamina daugiau nei 90 % visų Sąjungoje pagaminamų minėtos kategorijos produktų) vardu Europos plieno asociacijos pateiktą skundą 2016 m. gegužės 23 d.

Europos Komisija, išklausiusi visas šalis, įvertinusi visas galimas priežastis, susiklosčiusią ekonominę ES situaciją ir atlikusi įmonių finansinių duomenų analizę prieš ir po tiriamojo laikotarpio, pateikdama išvadas pažymėjo, kad antidempingo muitų tikslas yra ne uždaryti Sąjungos rinką importui, bet atkurti sąžiningą prekybą pašalinant žalingo dempingo poveikį. Taigi importas iš Brazilijos, Irano, Rusijos ir Ukrainos neturėtų nutrūkti, o turėtų būti tęsiamas, tačiau jau sąžiningomis kainomis. Galutinės antidempingo muito normos nustatytos tiek individualioms įmonėms, kurios prisistatė tyrimo metu, tiek bendrai kitoms Brazilijos, Ukrainos, Rusijos,  Irano bendrovėms.

Plačiau apie reglamentą ir tyrimo eigą: EK antidempingo reglamentas