Europos Komisija kviečia dalyvauti apklausoje dėl Europos Sąjungos konkurencijos įstatymo

Europos Komisija siekia, kad Europos Sąjungos (ES) konkurencijos įstatymas neprieštarautų kolektyviniams susitarimams, skirtiems pagerinti savarankiškai dirbančių asmenų (dirbančių individualiai, be papildomų darbuotojų) darbo sąlygas, ir kartu garantuotų konkurencingų kainų ir inovatyvių verslo modelių (įskaitant ir skaitmeninę ekonomiką) naudą vartotojams bei mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ).

Dėl šios priežasties planuojama patikslinti kaip ES konkurencijos įstatymas turėtų būti taikomas savarankiškai dirbančių asmenų kolektyvinėse derybose. Skelbiama išsami vieša konsultacija-apklausa, skirta surinkti informacijai apie esamą situaciją, nustatyti suinteresuotųjų šalių pageidavimus bei ES veiksmų pridėtinę vertę bei galimą poveikį politiniams pasirinkimams.

Daugiau informacijos apie šią iniciatyvą surasite Europos Komisijos apklausos svetainėje. Atsakyti į anketos klausimus galite čia. Kviečiame tai padaryti iki gegužės 28 d.

Europos Komisija peržvelgusi atsakymus, apklausos puslapyje pateiks santrauką bei pagrindines įžvalgas, todėl labai tikimės Jūsų aktyvaus dalyvavimo.

 

Iškilus klausimams maloniai prašome susisiekti: https://eenlietuva.eu/kontaktai/