Europos įmonių plėtros ir technologijomis pagrįsto bendradarbiavimo galimybės Lotynų Amerikoje

Per pastaruosius dešimtmečius technologijos sparčiai tobulėja, ir tai daro įtaką mūsų darbui, kelionėms ar netgi mąstymui. Lotynų Amerika tampa svarbia teritorija, kuria domisi Europos įmonės bei verslo plėtros organizacijos. Europos Komisija inicijavo priemones, skatinančias tvarias bendradarbiavimo iniciatyvas tarp Europos Sąjungos ir Lotynų Amerikos įmonių, verslo plėtros agentūrų bei mokslinių tyrimų organizacijų, ir padedančias Europos mažoms ir vidutinėms įmonėms spręsti su intelektinės nuosavybės apsauga susijusius klausimus pradedant ar plėtojant verslą Lotynų Amerikoje.

Š. m. spalio 17 d. Enterprise Europe Network, veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, bendradarbiaudamas su Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacija (angl. Eurochambres), organizavo seminarą „ES–LOTYNŲ AMERIKA: galimybės inovacijoms ir technologijoms. ELAN Network ir Latin America IPR SME Helpdesk – priemonės, padedančios parengti patekimo į rinkas strategiją“, kurio metu buvo pristatyta  Enterprise Europe Network ir Eurochambres veikla, Europos Komisijos remiamos verslo ir technologinio bendradarbiavimo platformos, o Pagalbos centro mažoms ir vidutinėms įmonėms intelektinės nuosavybės teisių apsaugos klausimais (Latin America IPR SME Helpdesk) atstovas Eli Salis, interaktyvios sesijos metu, apžvelgė ES-Lotynų Amerikos intelektinės nuosavybės apsaugos sistemų skirtumus, supažindino seminaro dalyvius su intelektinės nuosavybės apsaugos galimybėmis bei slypinčiais pavojais skirtingose Lotynų Amerikos šalyse. Europos ir Lotynų Amerikos technologijomis pagrįsto verslo tinklo – ELAN Network – atstovė Julie Clavijo paragino Lietuvos įmones aktyviau domėtis verslo galimybėmis Lotynų Amerikoje ir dalyvauti ELAN Network renginiuose Čilėje ir Brazilijoje dar šiemet, kadangi Europos MVĮ yra galimybė susigrąžinti kelionės išlaidas.

 

Seminaro pranešimai:

 

LOTYNŲ AMERIKA – perspektyvi aplinka verslo ir technologinio bendradarbiavimo galimybėms buy cheap levitra online. ELAN Network ir Lotynų Amerikos IPR SME Helpdesk: Europos Komisijos priemonės, padedančios MVĮ patekti į rinką ir plėtoti verslą
EUROCHAMBRES atstovė Sara LANZILOTTA

 

Technologijų perdavimas ir intelektinės nuosavybės teisės – mokymų sesija
Lotynų Amerikos IPR SME Helpdesk atstovas Eli Salis

Technologijomis paremto verslo galimybės
VTT Finland – ELAN Network atstovė Julie Clavijo