Enterprise Europe Network vizitas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje

Birželio 8 – 9 d. Klaipėdoje Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų kvietimu lankėsi projekto Europos įmonių tinklas (Enterprise Europe Network) jūrinio sektoriaus partneriai iš užsienio verslui atstovaujančių organizacijų.

Pagrindinis, pirmą kartą po dviejų pandemijos metų vykstančio jūrinio sektoriaus partnerių susitikimo tikslas – aptarti jūrinio verslo problemas ir iššūkius, su kuriais susiduriama skirtingose Europos šalyse.

Dvi dienas trukusiame renginyje Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų partneriai, Europos įmonių tinklo ekspertai iš Danijos, Vokietijos, Suomijos, Lenkijos ir Bulgarijos lankėsi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, kurioje generalinis direktorius Algis Latakas svečiams pristatė Lietuvos jūrinio sektoriaus ir Klaipėdos uosto veiklą, plėtros projektus konkurencingumui didinti. Su miestu ir uostu svečiai susipažino iš uosto akvatorijos pusės. Antrąją susitikimo dieną vyko B2B susitikimai, kuriuose kvietėme dalyvauti ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narius, jūrinio verslo atstovus.

Europos įmonių tinklas yra didžiausias verslo paramos tinklas, įsteigtas Europos Komisijos iniciatyva ir vienijantis beveik 600 organizacijų iš daugiau kaip 60 šalių. Į tinklą susijungusios organizacijos teikia paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui, kurių tikslas – padėti įmonėms plėtoti verslą, išeinant į tarptautines rinkas. Tinkle yra įkurta 17 grupių, kurios specializuojasi skirtinguose verslo sektoriuose. Viena iš jų – jūrinio sektoriaus grupė, kuri jungia 30 specialistų iš daugiau kaip 20 šalių.