Enterprise Europe Network verslo kontaktų renginiai – puikios galimybės surasti naujų partnerių

2020 metais verslui susidūrus su pandemijos iššūkiais ir neturint galimybės išvykti į verslo misijas, parodas ir verslo kontaktų muges, Enterprise Europe Network partneriai organizavo nemažai virtualių verslo kontaktų renginių, kurių ko-organizatoriais buvo ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Apžvelgiant praėjusių metų rezultatus galime pasidžiaugti, kad daugiau nei 100 mūsų įmonių pernai gyvai dalyvavo 1 konferencijoje ir 2 verslo kontaktų mugėse bei 8 virtualiuose b2b renginiuose. Įmonės džiaugėsi, kad neišeidamos iš namų bei pasinaudodamos nemokama, paprasta naudotis bei papildomų investicijų nereikalaujančia prisijungimo b2match platforma turėjo galimybę užmegzti naujų kontaktų, surasti naujų partnerių, gauti užsakymus ar net pasirašyti naujas sutartis. Per metus įmonėms buvo suorganizuota beveik 400 susitikimų ir fiksuojame jau 5 pasirašytus kontraktus su užsakovais ar tiekėjais iš Švedijos, Latvijos, Lenkijos, Danijos ir Italijos. Tikimės, kad šiemet sulauksime ir daugiau bendradarbiavimo sutarčių  iš pernai užmegztų kontaktų.

Enterprise Europe Network renginiai buvo skirti įvairiems verslo sektoriams: tekstilės, mados ir dizaino, maisto ir gėrimų, biotechnologijų, chemijos, aplinkos, energetikos ir žiedinės ekonomikos. Verslo partnerių Lietuvoje ieškojo Taivano cheminių medžiagų, informacinių ir ryšio technologijų, elektros įrangos ir elektronikos, techninės įrangos, įrengimų ir įrankių, tekstilės, medicinos ir biotechnologijų, automobilių ir motociklų dalių gamintojai.

Didelio susidomėjimo iš Lietuvos pusės sulaukė jau tradiciniais tampantys tarptautiniai tekstilės ir mados verslo kontaktų renginiai. Kasmet Lietuvos dizainerius, agentus, tekstilės ir aksesuarų gamintojus kviečiame į EU Fashion Match 2020 (Nyderlandai), Textile Connect 2020 (Lietuva, Švedija) ir Torino Fashion Match 2020 (Italija). FashionMatch formato renginiai 2019 m. buvo apdovanoti kaip geriausia praktika Enterprise Europe Network sektorių grupėse. Vilniaus PPAR nariai –  Vilkma, Textera, KUZ mados dizaino studija, Prints on Linen, Rožė, Textile plus Fashion ir kt. – aktyviai juose dalyvavo ir džiaugėsi užmegztais kontaktais bei gautais užsakymais.

B2Worth 2020 (Italija) renginio metu buvo organizuoti virtualūs verslo susitikimai, skirti mados, tekstilės, aksesuarų, papuošalų, dizaino, baldų, interjero dekoracijų, pažangių medžiagų ir išmaniosios gamybos sektoriams.

Maisto ir gėrimų sektorių atstovaujančias įmones kvietėme dalyvauti šiuose Enterprise Europe Network partnerių organizuojamuose renginiuose: VIII Inward Mission for Wine and Food Importers to La Rioja 2020 verslo misijoje (Ispanija), skirtoje Lietuvos maisto produktų ir vynų importuotojams bei platintojams ir verslo kontaktų renginyje bei parodoje Riga Food 2020 (Latvija), kur buvo pristatytos Baltijos šalių maisto pramonės plėtros tendencijos ir maisto produktų inovacijos. Rygos parodoje su stendu novatoriškus Super Garden maisto produktus pristatė ir Vilniaus rūmų narė Geld Baltic.

Kovo pradžioje Greenlab Solutions Vilniaus PPAR kvietimu dalyvavo konferencijoje ir verslo susitikimuose Briuselyje Substitution of Chemical Substances: Project Results and Matchmaking Event (Belgija). „Mūsų įmonė turi planų kurti aplinkai draugiškus produktus – ekologišką pakuotę ir ekologišką produkciją, tad šis renginys kaip tik atitiko mūsų strateginius planus. Renginio metu turėjau 4 susitikimus su įmones vienijančiomis asociacijomis ir mokslo centrais, dirbančiais su chemijos produktais“, – po renginio užmegztais kontaktais džiaugėsi įmonės generalinis direktorius Redžinaldas Mickus.

Birželio mėn. Enterprise Europe Network partneriai Vokietijoje organizavo virtualią tarptautinę bioekonomikos konferenciją bei verslo kontaktų renginį Biobased Economy Conference.

Spalio pabaigoje Enterprise Europe Network partneriai Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir Taivano užsienio prekybos plėtros taryba (angl. Taiwan External Trade Development Council – TAITRA) organizavo virtualią verslo misiją ir verslo susitikimus su Taivano verslininkais. Įvyko virš  40 virtualių susitikimų tarp 23 Lietuvos ir 33 Taivano įmonių, kurių metu Taivano gamintojai pristatė savo produkciją ir aptarė bendradarbiavimo galimybes su Lietuvos įmonių atstovais.

Lapkričio mėn. Enterprise Europe Network partneriai Turkijoje organizavo tarptautinį virtualų verslo kontaktų renginį EIF 2020 Digital Energy Congress & Expo, kuris buvo skirtas energetikos sektoriaus įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms surasti verslo ir technologijų vystymo partnerių bei partnerių bendriems mokslinių tyrimų projektams ir investicijoms.

Gruodžio pradžioje Enterprise Europe Network partneriai Prancūzijoje organizavo tarptautinį virtualų verslo kontaktų renginį Green Days 2020 – Pollutec, skirtą aplinkos, energetikos ir žiedinės ekonomikos sektoriams.

Apibendrinant dalyvavimą Enterprise Europe Network renginiuose, dalyviai teigiamai įvertino naują virtualų tarptautinių B2B renginių formatą, kuris leidžia nekeliaujant pasiekti potencialius partnerius užsienio šalyse. Įmonės džiaugėsi, kad susitikimai buvo produktyvūs ir tikisi, kad pradėtas bendravimas tęsis ir toliau.

Daugiau informacijos apie Enterprise Europe Network renginius galite rasti čia: https://eenlietuva.eu/tarptautiniai-renginiai/