Enterprise Europe Network tinklo rezultatai

Enterprise Europe Network yra didžiausias Europoje verslo paramos tinklas, kuris vienija daugiau nei 600 organizacijų iš beveik 70 šalių. Į tinklą susijungusios organizacijos teikia nemokamas paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui, kurių tikslas – padėti įmonėms plėtoti verslą, išeinant į tarptautines rinkas.

Artėjant 2020 metams į pabaigą, norime pasidžiaugti Lietuvoje veikiančio Enterprise Europe Network  įgyvendintomis veiklomis ir rezultatais.

EEN darbuotojai klientams visoje Lietuvoje suteikė beveik 700 konsultacijų ir perdavė informaciją pagal daugiau kaip 300 užklausų informacijos ir kontaktų paieškos klausimais. Lietuvos įmonės aktyviai domėjosi verslo paramos priemonėmis, verslo partnerių paieškos galimybėmis užsienyje, dalyvavimu tarptautinėse parodos ir B2B renginiuose, teiravosi dėl prekių CE ženklinimo, importo apribojimų kitose šalyse, komercinių ginčų ir ES įmonių teisės, dėl galimybės dalyvauti su SF finansavimu verslo misijose ir parodose, dėl dalyvavimo „Get Ready for Japan“ programoje ir eksporto reikalavimų į Japoniją. Pasitelkiant EEN kolegas kitose šalyse, atsakyta į visą eilę užklausų dėl kontaktų (tiekėjų, pirkėjų, projektų partnerių) paieškos, verslo subjektų steigimo galimybių Švedijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Ispanijoje ir t.t., dėl mokestinių reikalavimų ir darbuotojų komandiravimo galimybių į kitas šalis, duoti atsakymai į užklausas dėl įmonių patikimumo net tokiose tolimose šalyse kaip Tailandas, Izraelis ar Singapūras.

Ne mažiau aktyvios buvo ir užsienio kompanijos. Užsieniečiai domėjosi apie verslo sąlygas ir verslo galimybes Lietuvoje,  teiravosi dėl prekybos reikalavimų, vietos įmonių patikimumo ir, žinoma, labai aktyviai ieškojo naujų verslo partnerių. Kaip ir ankstesniais metais, populiariausi buvo paklausimai dėl galimos partnerystės namų tekstilės, aprangos ir odos, baldų, medienos, metalo ir plastiko apdirbimo, transporto srityse. EEN tinklo kolegoms iš Danijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Vokietijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Estijos, Latvijos, Slovakijos ir dar daug kitų šalių pateikti atsakymai į daugiau nei 500 paklausimų, susijusių su galimų verslo partnerių paieška Lietuvoje.

Ieškodamos verslo partnerių užsienyje, įmonės aktyviai naudojosi ir Enterprise Europe Network verslo partnerių paieškos duomenų bazės galimybėmis. 95 įmonės užpildė ir EEN darbuotojams padedant,  paskelbė savo verslo bendradarbiavimo pasiūlymus aukščiau paminėtoje duombazėje, jungiančioje bemaž 70 šalių. Lietuvių pasiūlymams sulaukta net 585 susidomėjimų iš užsienio, tiek kartų buvo perduoti ir mūsų įmonių duomenys potencialiems partneriams. Tuo tarpu ir lietuviai buvo pakankamai aktyvūs, domėjosi, kūrė susidomėjimus kitų šalių įmonių verslo bendradarbiavimo pasiūlymams. Jiems užsienio įmonių kontaktai, pagal sukurtas užklausas, buvo perduoti 541 kartą.

Nors 2020 m. suplanuotos parodos, verslo misijos ir kontaktų mugės dėl Covid-19 nevyko, EEN koordinuojami B2B susitikimai šiek tiek pakeitė formatą ir buvo pradėti rengti nuotoliniu būdu. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, matydami itin augantį užsienio kompanijų susidomėjimą Lietuvos tekstilės sektoriaus įmonėmis, iniciavo ir pirmą kartą Kaune, kartu su partneriais organizavo tekstilės įmonėms skirtą B2B renginį „Textile Connect“.  Savo įmonių delegacijas susitikimams su Lietuvos aprangos gamintojais planavo atvežti partneriai iš Švedijos, Danijos, Olandijos ir Latvijos. Tačiau dėl Covid-19 renginį perkėlus į virtualią erdvę, pavyko išplėsti geografines renginio ribas ir apjungti net 33 pasaulio šalis. Tarptautiniame verslo kontaktų renginyje dalyvavo net 650 įmonių ne tik iš Europos,  bet ir Vidurio rytų bei Azijos – Kinijos, Indonezijos. Renginys sulaukė didžiulio susidomėjimo, jį planuojama organizuoti kasmet.

Enterprise Europe Network Lietuva kartu su užsienio kolegomis iš viso suorganizavo daugiau nei 50 nuotolinių B2B renginių: tekstilės sektoriaus įmonėms skirtus „Textile Connect“ ir „Torino Fashion Macth“, metalo sektoriaus įmonėms – „Subcontractor Connect“, maisto sektoriaus įmonėms – „Riga Food“ ir Food Paris“, automobilių pramonės įmonėms – „Automotive: Buyer and Supplyer“ ir kt.

Kaip ir kasmet, EEN įmonėms organizavo seminarus ir mokymus įmonėms tarptautiškumo tematikomis. Iš viso jų buvo surengti 65 seminarai, susitikimai kiti renginiai, kuriuose dalyvavo 1500 dalyvių bei surengtos dvi konferencijos. Jau trečius metus iš eilės, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Enterprise Europe Network surengė didelio susidomėjimo sulaukiančią konferenciją „Eksporto kodas. Kaip neiššvaistyti geros krizės?“. Joje net 7 įmonių atstovai, profesionalai – praktikai, dalinosi savo patirtimi ir patarimais, kaip efektyviai išnaudoti laiką krizės metu ir net pasaulyje uždarius sienas neuždaryti eksporto durų. Konferencija pritraukė bemaž 2000 klausytojų. Ji vyko parodos „Rinkis prekę Lietuvišką“ metu, taip pat buvo transliuojama nuotoliniu būdu. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Enterprise Europe Network organizavo konferenciją Klaipėdos regiono plėtojimas, tendencijos ir perspektyvos“. Konferencijos metu aptartos investicijų ir plėtros galimybės Vakarų Lietuvoje.  Renginys buvo organizuotas atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas. Todėl jame „gyvai“ dalyvavo 65 dalyviai, nuotolinę transliaciją stebėjo 3800 asmenys. Tiesioginė konferencijos transliacija vyko socialiniame tinkle „Facebook“, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų, portalų „Atvira Klaipėda“, „Klaipėda, aš su tavim“, „Klaipėda gyvai“ ir „Youtube“ paskyrose.

Ir žinoma, labiausiai džiaugiamės Enterprise Europe Network tinklo klientų sėkmės istorijomis. EEN teikiamų paslaugų dėka, šiemet net 76 įmonės pasirašė bendradarbiavimo sutartis su kompanijomis iš užsienio šalių: Švedijos, Danijos, Belgijos, Vokietijos, Ispanijos, Prancūzijos, Lenkijos, Čekijos ir kt. Kai kurių pirmų susitarimų vertė siekia net 20.000 ir 40.000 Eurų. Lietuviai ne tik surado naujus tiekėjus savo asortimento plėtrai, bet ir sėkmingai išplėtė savo prekių ir paslaugų eksporto rinkas.

Ir jūs ieškote  verslo partnerių užsienyje? Enterprise Europe Network – Jūsų langas į Europos ir viso pasaulio rinkas!

  • Padedame rasti verslo partnerius užsienyje
  • Organizuojame tarptautinius renginius kartu su partneriais iš beveik 70 šalių.
  • Konsultuojame dėl verslo plėtros užsienyje, patariame dėl galimybių gauti finansavimą, dalyvavimo mokslinių tyrimų ir plėtros programose
  • Organizuojame seminarus ir mokymus tarptautinės plėtros tematikomis
  • Informuojame apie Europos Komisijos programas, iniciatyvas, reglamentus.

Daugiau informacijos: eenlietuva.eu