Enterprise Europe Network projektas atvėrė kelią lietuvių kavai

Jei šiandien dieną pradėjote kavos puodeliu, jūs esate tarp 80 procentų lietuvių, kurie teikia pirmenybę šiam gėrimui. Nenuostabu, kad Lietuvoje įsibėgėjant kavos gėrimo kultūrai, pradėta daugiau domėtis pačia kava, jos savybėmis, o kai kurių domėjimasis greitai peraugo ir į verslą.

Viena tokių įmonių – UAB „Emiva“, valdanti prekės ženklo „Coffee loft“ parduotuvę. Siūlomame asortimente klientai randa gaminius, kurtus bene visų žymiausių profesionalios ir namų linijos kavos aparatų gamintojų: JURA, De’Longhi, Nivona, Melitta, Saeco, Rancilio, Nuova Simonelli ir kt.

„Pati geriausia kava yra šviežia kava!“ – tokiu šūkiu vadovaujasi įmonė. Tam, kad kasdienis kavos puodelis būtų pats geriausias, UAB „Emiva“, čia pat Lietuvoje, mažomis partijomis, skrudina žalias pupeles, pakuoja ir pristato klientams. Koncentruojamasi į rūšines (single origin) kavas, t. y. vienoje pakuotėje yra tik viena konkreti kavos rūšis, be jokių priemaišų ar pridėtinių kvapų. Šiuo metu asortimente įmonė turi vienuolika skirtingų kavų, kurių dauguma yra rūšinės (single origin) 100% arabikos.

Dar 2018 metais įmonė, sužinojusi apie galimybes, rasti partnerius užsienyje, naudojantis projekto Enterprise Europe Network, veikiančio ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, paslaugomis, užpildė anketą ir ją patalpino į nemokamą verslo bendradarbiavimo bazę.

Lietuvos įmonės platus, kokybiškas kavos asortimentas atkreipė distributoriaus iš Čekijos dėmesį. Jo klientų tinklas apima daugiau nei 12 000 įmonių Čekijoje ir Slovakijoje, įmonės klientai: restoranai, vyno barai, viešbučiai, golfo klubai. Tuo metu bendrovė planavo išplėsti savo turimų produktų asortimentą todėl  partnerių paieškai pasitelkė ir  Enterprise Europe Network partnerius Čekijoje bei tinklo siūlomas verslo bendradarbiavimo duomenų bazę, kurioje ir atkreipė dėmesį į lietuvių įkeltą verslo pasiūlymą.

Padedant Lietuvos ir Čekijos Enterprise Europe Network projekto partneriams, įmonės užmezgė sėkmingą kontaktą, kurio rezultatas ne tik keliaujantys kavos užsakymai į Čekiją iš Lietuvos, bet ir įsitvirtinimas naujoje rinkoje, vardo žinomumo didinimas bei padidėjusios pajamos.

Verslo bendradarbiavimo duomenų bazė – tai nemokama priemonė, suteikianti galimybę susirasti verslo partnerių daugiau nei 60 šalių. Bazėje talpinama tūkstančiai pasiūlymų, jie reguliariai atnaujinami.

Kaip tai veikia? Pasiūlymus galite filtruoti įvairiais pjūviais. Tiesiog įveskite tam tikrą raktinį žodį į paieškos lauką, pasirinkite šalį, pasiūlymo tipą ir sistema automatiškai pateiks jūsų užklausą labiausiai atitinkančius verslo pasiūlymus.