Enterprise Europe Network padėjo rasti verslo partnerius Danijoje

Lietuvoje įgyvendinta sėkminga partnerystė tarp čiužinių pramonės gamintojų. Danijos įmonė, ieškojusi nuolatinių tiekėjų, galinčių išpildyti aukščiausios kokybės lūkesčius bei pateikti produkciją nedidelėmis partijomis, pasirinko Lietuvos įmonę –  Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų narę – „Argutus“.

Įmonė „Argutus“ veikia nuo 2004-ųjų ir jau kelerius metus prekiauja naujo savo prekės ženklo – MARVETI – produkcija. Svariai Lietuvos ir Danijos partnerystei užsimegzti padėjo Enterprise Europe Network projektas, Rūmuose veikiantis daugiau nei 10 metų.

Danijos įmonė, besispecializuojanti čiužinių ir pagalvių prekyboje, savo veiklą pradėjo 2012 m. Ilgainiui  išaugo poreikis susirasti verslo partnerius, galinčius prisidėti prie produkcijos plėtojimo, t. y. teikti aukštos kokybės užvalkalus jų parduodamoms prekėms, todėl nusprendė kreiptis į Enterprise Europe Network Danijoje, kurie, ieškodami potencialių gamintojų, praėjusiais metais kreipėsi į Enterprise Europe Network kolegas, dirbančius Vilniaus PPAR.

Pasak projekto vadovo Marijaus Muralio, nors įvairios verslo partnerystės yra įprastas reiškinys, kiekvienas naujas Lietuvos įmonių sandoris su užsienio įmonėmis tampa tam tikru laimėjimu, įrodančiu Lietuvos gamintojų patrauklumą Europos kontekste.

„Susisiekėme su potencialiais gamintojais ir pateikėme Danijos partneriams Lietuvos įmonių sąrašą, besidominčių bendradarbiavimo galimybe. Danijos įmonė pasirinko porą kandidatų, su kuriais norėjo detaliau aptarti bendradarbiavimo sąlygas. Toliau vyko tiesioginės derybos tarp konkrečių įmonių“, – apie partnerystės pradžią pasakojo M. Muralis, Enterprise Europe Network projekto vadovas.

Vienas iš svarbiausių Danijos įmonės atrankos kriterijų tapo bendradarbiavimo pastovumas bei galimybė gauti reguliarią produkciją nedideliais kiekiais. Tinkamiausia partnere pasirodė įmonė UAB „Argutus“, kurios siūlomos sąlygos ir bandomieji pavyzdžiai labiausiai atitiko Danijos įmonės poreikius. Jau greitai buvo pateiktas pirmasis užsakymas, o sėkmingą jo išpildymą vainikavo įmonės komplimentai naujiesiems partneriams.

Pasak Danijos kolegų, klientas, kuriam buvo skirta produkcija, tapo labai patenkintas kokybe ir patrauklia kaina. Taip pat užsiminė, kad jeigu bus ir toliau išlaikoma tokia aukšta kokybė, alternatyvios įmonės nebebus ieškomos. Šiuos žodžius patvirtino dar keli užsakymai, gauti 2019 m. ir besitęsiantis Lietuvos bei Danijos įmonių bendradarbiavimas visus metus. Pasak „Argutus“ įmonės pardavimo padalinio vadovės Margaritos Veličkienės, nors Danijos įmonės užsakymai nėra dideli, nauja partnerystė yra naudinga ir kelia džiaugsmą, o už šią naują sėkmingą partnerystę lietuvių įmonė liks dėkinga Enterprise Europe Network, padėjusiam atrasti naujus užsakovus Danijoje.

Vilniaus PPAR narės įmonės UAB „Argutus“ specializacija – didmeninė prekyba audiniais, prekyba dygsniuotais audiniais ir dygsniavimo paslaugos, čiužinių gamyba ir prekyba. Įmonė nuolat tobulėja, 2015-aisiais įsigijo daugiaadatinės dygsniavimo stakles ir gamintojams pasiūlė modernų dygsniuotą audinį bei pačią dygsniavimo paslaugą. Kartu prekiaudama aukštos kokybės MARVETI gamybos čiužiniais, pasižyminčiais pažangių medžiagų bei technologijų deriniu, lietuvių partnerė sukuria tvarią terpę sėkmingiems ateities planams. Danijos įmonė – šių sėkmingų partnerysčių rezultato iliustracija.