Latvijoje įvyko Enterprise Europe Network atstovų iš trijų Baltijos šalių – Latvijos, Lietuvos ir Estijos – susitikimas. Susitikimo metu aptarti tinklo rezultatai Baltijos šalyse, pristatyti vykdomi projektai bei jų rezultatai, o tinklaveikos metu pasidalinta gerosiomis praktikomis bei užmegzti dar glaudesni bendradarbiavimo, siekiant padėti mažoms ir vidutinėms įmonėms plėsti savo eksporto rinkas, ryšiai.
Europos Komisijos atstovė, kuruojanti Enterprise Europe Network veiklą Baltijos šalyse, Sara Machiels pristatė apibendrintus Lietuvos, Latvijos ir Estijos projektinius pasiekimus. Baltijos šalys, vertinant rezultatus, tenkančius pilno etato ekvivalentui, daugiau nei kelis kartus viršija viso tinklo vidurkį. Puikūs pasiekimai džiugina ir lyginant veiklų rezultatus su tokiomis šalimis kaip Vokietija, Prancūzija ar Italija.
Susitikimo metu kalbėta apie projektą EENergy, kuriuo susidomėjimas įmonių tarpe buvo išties didelis, o rezultatai bei teigiama įtaka, už gautą paramą diegiant atsinaujinančius energijos šaltinius, džiugina. Enterprise Europe Network konsorciumo koordinatorius Lietuvoje Lietuvos inovacijų centras apžvelgė projekto EEN2EIC iššūkius ir sėkmės istorijas. Kolegos iš Latvijos pristatė projektą STARRISE – naujų tarpregioninių vertės grandinių kūrimas žemės ūkio maisto ir logistikos sektoriuose, taip pat atkreiptas dėmesys ir į laukiamą Up2Circ kvietimą.
Tinklaveika – vienas svarbiausių įrankių norint megzti kontaktus bei užtikrinti sklandesnį bendradarbiavimą. Susitikimo metu sutarta, kad Baltijos šalys turi nemažai panašumų, kuriuos veikiant kartu galima paversti stiprybe pasauliniu mastu. Aptartos tarptautinės bendradarbiavimo galimybės, bendri renginiai ir veiklos ateinančiam periodui (2025 – 2028 m.).
Enterprise Europe Network tinklas, vienija daugiau nei 40 šalių ir 450 partnerių organizacijų bei tūkstančius ekspertų iš įvairių verslo paramos organizacijų. Enterprise Europe Network nemokamai padeda įmonėms diegti inovacijas, kurti naujus produktus, paslaugas ir verslo modelius, pereiti prie tvaresnių verslo modelių, didinti verslo atsparumą, užmegzti kontaktus su verslo partneriais visame pasaulyje, pritaikyti skaitmeninius sprendimus prie įmonės verslo poreikių, rasti ES finansavimo priemones ar kitus finansavimo šaltinius, lengviau susigaudyti ES teisės aktuose ir taisyklėse, šalinti bendrosios rinkos kliūtis bei pasiekti tarptautines rinkas, surasti naujas verslo galimybes užsienyje. Domina tarptautinė verslo plėtra – susisiekime: https://eenlietuva.eu/kontaktai/