Enterprise Europe Network atveria rinkas

Lapkričio mėn. Lisabonoje vykęs „Web Summit“ yra viena didžiausių technologijų konferencijų pasaulyje. Joje susirenka apie 70 tūkstančių žmonių iš kuriu daugiau nei 11 tūkstančių yra įmonių vadovai.

Šioje konferencijoje Europos įmonių tinklas (Enterprise Europe Network, EEN) pristato iš visų tinklo narių šalių atrinktas įmones, kurioms bendradarbiavimas su tinklo atstovais padėjo atverti duris į kitas rinkas. Šiemet tarp penkių atrinktų įmonių buvo ir startuoliai iš Lietuvos „carVertical“. Lisabonoje lankėsi ir renginyje dalyvavo „carVertical“ platformą valdančios bendrovės „CV group“ savininkas bei inovacijų ir produkto vadovas Arnas Vasiliauskas.

Naujienų portalo 15min.lt verslo žurnalisto Ernesto Naprio kalbintas A.Vasiliauskas pripažįsta, kad išsiplėsti į 18 valstybių per metus būtų neįmanoma be pagalbos iš išorės. „Mūsų verslas tik iš pirmo žvilgsnio atrodė labai lengvas auginti. Bet, pasirodo, pati ES, kokia vieninga bebūtų, toli gražu nėra vienalytė kalbant apie duomenų teikimą, nuostatas dėl duomenų apsaugos ir pan. Tai toli gražu nėra Jungtinės Valstijos, kur maždaug tas pats galioja visoje šalyje. Europoje nėra nieko panašaus, todėl mums reikėjo vietinių įžvalgų ir partnerių“, – kalba A.Vasiliauskas. Jaunam startuoliui reikėjo prieigos prie skirtingų šalių registrų, techninės apžiūros, draudimo ir kitų duomenų, tačiau būnant Lietuvoje dažnai tai yra neįmanoma. „Būnant Lietuvoje pabandyti suorganizuoti susitikimą, tarkime, su Vengrijos registru, nėra šansų“, – A.Vasiliauskas pasakoja, su kokiais rūpesčiais susidūrė veiklos pradžioje. Pasak jo, EK priemonė „Enterprise Europe Network“ (Europos verslo tinklas, EEN) leido atverti duris ten, kur iš Lietuvos prisibelsti nebūtų įmanoma. „Realiai padėjo užaugti iki 18 šalių. Paprastai nėra taip, kad paimi ir užaugi, nes to nori. Iš tikrųjų reikia turėti kontaktą su vietiniu registru, turi išmanyti privalomas ir neprivalomas technines apžiūras, draudimus, daug įvairių niuansų. Su mūsų ribotais ištekliais negalėjome tiesiog ateiti į visas valstybes ir viską išsiaiškinti. EEN turi vietinių partnerių tinklą, jie padėjo užmegzti kontaktus“, – sako A.Vasiliauskas.

Straipsnyje rasite ir „Enterprise Europe Network“ koordinatoriaus Lietuvoje – Lietuvos inovacijų centro direktoriaus Manto Vilio komentarą.

Straipsnį skaitykite https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/platino-kriptozetonus-ir-pinigu-nepaleido-vejais-carvertical-ant-es-peciu-zengs-i-dvidesimta-rinka-663-1228160?fbclid=IwAR0y_BmaBJjHcsTLFxcC-LVfwUCxTNjqHOQaLeBLWRXtnIOaq1Txz_GQ7JQ