Eksporto patirtis Danijoje: UAB Biogami sėkmės istorija

UAB Biogami – pirmoji ir vienintelė ekologiškų košių kūdikiams ir vaikams gamintoja Lietuvoje. Įmonė  jau 4 metus gamina „Mamuko“ prekės ženklu pažymėtą produkciją, kurios sudėtyje – tik aukščiausios kokybės ekologiškos žaliavos ir ekologiškų Lietuvos bei ES ūkių. Produkcija išskirtinė tuo, jog visame gamybos procese nėra naudojami jokie maistiniai priedai ar konservantai, produkcija yra gaminama bendradarbiaujant su Lietuvos pediatrais ir gastroenterologais tam, kad atitiktų kūdikių ir vaikų sveikos mitybos reikalavimus.

Siekdama efektyvios plėtros UAB Biogami dar savo veiklos pradžioje kreipėsi į  UAB Invega bei gavo 50 000 Lt paramą patalpų įrengimui, reikiamai įrangai bei produktų tyrimams. Sudėtingiau buvo gauti informacijos apie specifinius reikalavimus   patalpų paruošimui bei išskirtinių produktų gamybai – rinkoje tokia informacija ypač slepiama ir saugoma, tad namų darbus teko atlikti patiems. Šiuo metu, kaip sako įmonės direktorius Šarūnas Stumbrys, pagal higienos reikalavimus jie patenka į pirmąjį Vilniaus įmonių penketuką.

Išskirtinis ir su meile kuriamas produktas  greitai rado savo nišą bei lojalius pirkėjus.

Pradėjusi savo veiklą 2012 m. įmonė sunkiai rado savo kelią į sėkmę, tačiau kuopštus darbas ir tikėjimas produktu padėjo atsidurti didžiųjų Lietuvos prekybos centrų lentynose. Augant produkto paklausai pradėta svarstyti ir apie eksporto galimybes, o tam trūko žinių ir reikiamos  patirties.

Todėl 2014 metų pabaigoje įmonė kreipėsi į Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantį Europos įmonių tinklą (Enterprise Europe Network), kuris gali padėti Lietuvos įmonėms surasti verslo partnerių net  63 šalyse. Užpildę savo įmonės pasiūlymą jie mažiau nei po mėnesio gavo pasiūlymą iš Danijos įmonės tiekti savo produkciją 2 Danijos prekybos centrams.

Pasak  įmonės direktoriaus ir įkūrėjo Šarūno Stumbrio, bendradarbiavimas su danais davė  didelės patirties, kuria jie yra labai patenkinti.  Pirmoji praktinė patirtis su patyrusiu distributoriumi davė naudingų pamokų kaip bendrauti su distributoriais kitose šalyse.

Šiuo metu nėra aišku dėl šio bendradarbiavimo tęstinumo, kadangi, nors lietuvių produkcija buvo neblogai perkama, danai, vietoj lietuvių tiekiamų verdamų košių, paprašė pasiūlyti užpilamų košių. Gaminti ir tiekti tokias košes prieštarautų visai įmonės kuriamai sveikų ir ekologiškų gaminių koncepcijai, tad įmonė ieškos kitų būdų išlikti Danijos rinkose.

 Šiuo metu pasirašytos sutartys su Rusijos, Lenkijos prekybos tinklais, planuojama dalyvauti parodose Švedijoje, Vokietijoje. Įmonė aktyviai ieško partnerių Latvijoje ir toliau naudojasi Europos įmonių tinklo teikiamomis paslaugomis: verslo partnerių paieškos galimybėmis, informacija apie planuojamas muges, parodas, konsultuojasi aktualiais klausimais. Kadangi pastaraisiais metais įmonės apyvarta kasmet augo, įmonės planuose numatyta plėtra. Atsiradus galimybei maksimaliai padidinti gamybos apimtis, įmonės jau laukia verslo galimybės Irane.

*Kviečiame ir Jūsų įmonę pasinaudoti Europos įmonių tinklo siūlomomis paslaugomis. Primename, jog visos tinklo paslaugos yra nemokamos. Išsamesnės informacijos ieškokite adresu www.paramaverslui.eu arba kreipkitės į tinklo vadovą Aivarą Kniežą el. paštu aivaras.knieza@chamber.lt

Parengė: Ingrida Braziūnienė, tarptautinių ryšių vadybininkė