EK Pirmininkės metinis pranešimas apie Europos Sąjungos padėtį

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen Europos Parlamento plenariniame posėdyje skaitė metinį pranešimą apie Europos Sąjungos padėtį. Metiniame pranešime EK Pirmininkė kalbėjo apie ES laimėjimus bei patiriamus iššūkius ir pristatė naujus pasiūlymus, kurie būtų naudingi visiems europiečiams – nuo pasirengimo visuomenės sveikatos grėsmėms ir socialinių aspektų iki lyderystės technologijų srityje ir saugumo.

Kreipdamasi į Europos Parlamento narius Ursula von der Leyen išreiškė ir palaikymą Lietuvai, Latvijai ir Lenkijai sprendžiant migracijos klausimus.

„<…> Gerbiamieji Parlamento nariai, žmonės nėra derybų įkaitai. Pažvelkite, kas dedasi prie mūsų sienos su Baltarusija. Minsko režimas žmones pavertė įrankiais. Susodino juos į lėktuvus ir parodė kelią Europos sienos link. To negalima toleruoti. Ir tai rodo greita Europos reakcija. Galite būti tikri, toliau palaikysime Lietuvą, Latviją ir Lenkiją. Ir vadinkime daiktus tikraisiais vardais: tai hibridinė ataka, kuria siekiama destabilizuoti Europą. <…>“

Visą Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen kalbą galite skaityti ČIA.

 

Daugiau informacijos:

EK Pirmininkės kalba

Metiniam pranešimui apie ES skirtas tinklalapis

U.von der Leyen vadovaujamos Komisijos 2020–2021 m. darbų ir laimėjimų apžvalga

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija