EEN paslaugos ir kliento aktyvumas – sėkmingas duetas eksportui

„Barker Textiles“ gyvuoja daugiau kaip 170 metų, įmonei savo veiklą pradėjus 1843 metais Turku mieste, įsikūrusiame Suomijos pietinėje dalyje. Įmonė puoselėja ilgametes skandinaviško dizaino natūralios vilnos ir medvilnės pledų gamybos tradicijas. Kokybiškas pledų gamybos paslaugas siūlo ir teikia klientams, veikiantiems tiek Europoje, tiek kitose pasaulio šalyse. 2001 metais įmonė kartu su gamybine baze buvo perkelta į Kauną.

Kaip teigia įmonės pardavimų direktorė Edita Short,  –  „šiandien, 2023 metais, esame moderni įmonė, turinti bene naujausią gamybinę įrangą Baltijos šalyse, pasižyminti dideliu lankstumu, dirbanti su naujovėmis, inovatyviais gaminiais ir tvariais sprendimais“.

Visi gaminiai pasižymi išskirtine kokybe. Įvairaus tipo vilnoniai ir medvilniniai pledai yra sertifikuoti Oeko-Tex® Standard 100 Class I. I produkto klasės sertifikatas suteikiamas tekstilės gaminiams, skirtiems naudoti kūdikiams ir vaikams iki 3 metų amžiaus. Visi vilnoniai gaminiai yra sertifikuoti Woolmark®.

Ypatingas dėmesys skiriamas aukštos kokybės sertifikuotoms žaliavoms, išskirtinai tik 100 % natūralioms žaliavoms. Įmonė pledų gamyboje naudoja verpalus, pagamintus iš Naujosios Zelandijos ėriukų vilnos, merino avių vilnos, taip pat medvilnės verpalus. „Barker Textiles“ stiprybė – didelės verpalų atsargos, leidžiančios greitai pradėti gamybą ir būti lanksčiais siūlant optimalų pristatymo laiką bei naujus novatoriškus ir tvarius sprendimus.

Svarbu ir tai, kad kompanija, turėdama didelę patirtį tekstilės versle, siūlo visą spektrą paslaugų: nuo dizaino pritaikymo pagal specifinius klientų poreikius, gamybos privačių prekių ženklų gaminiams iki pakavimo bei logistikos.

Išskirtinai eksporto rinkoms pledus gaminanti bendrovė gali didžiuotis klientais visame pasaulyje: ne tik Europoje ir Skandinavijoje, bet ir Amerikos žemyne bei Japonijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Tačiau net ir turėdama gana diversifikuotą rinkų spektrą, įmonė nuolatos ieško naujų eksporto galimybių ir naujų kontaktų.

Kaip mini UAB „Barker Textiles“ pardavimų direktorė Edita Short, – „jau kuris laikas bendraujame su Enterprise Europe Network (EEN) tinklo atstovais Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, naudojamės visa eile EEN tinklo teikiamų nemokamų paslaugų: dalyvaujame seminaruose ir mokymuose, verslo misijose, naudojamės verslo partnerių paieškos duomenų baze: esame pateikę savo įmonės verslo partnerių paieškos anketą bei proaktyviai domimės užsienio šalių skelbiamomis užklausomis tekstilės gaminių gamybai“.

EEN tinklo vadybininkė Irma Taparauskienė džiaugiasi, kad įmonės aktyvumas ir įsitraukimas turi ir apčiuopiamų rezultatų. EEN tinklo teikiamų paslaugų dėka, UAB „Barker Textiles“ ne tik užmezgė eilę naujų kontaktų su užsienio kompanijomis, bet ir kai kuriuos kontaktus jau „pavertė“ savo klientais:  2021 m. pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Londone, Junginėje Karalystėje, veikiančiu vaikų rūbų ir vaikų priežiūros priemonių mažmenininku, o pernai pradėjo bendradarbiauti su Švedijos prekės ženklu, siekusiu išplėsti prekių kūdikiams asortimentą ir ieškojusiu patikimo bei tvarias tradicijas puoselėjančio gamybos partnerio. Būtent šiuos lūkesčius pilnai atitiko lietuvių kompanija, kuri ne tik sukūrė specialų dizainą pagal užsakovo pageidavimus, bet ir pagamino iškirtinai aukštos kokybės pledus vaikams.

Kaip pabrėžia UAB „Barker Textiles“ pardavimų direktorė Edita Short,  – „EEN puikus tinklas, leidžiantis užmegzti naujų kontaktų užsienyje. Tačiau atrastą kontaktą paversti klientu galime tik patys savo profesionaliu darbu: greita, betarpiška ir atvira komunikacija, įsiklausymu ir atidumu detalėms, darbo nuoseklumu ir galutinio gaminio kokybe, meistriškumu ir žiniomis. Būtent šiuos dalykus itin vertina mūsų užsienio partneriai, į juos ragintume atkreipti dėmesį ir kitas Lietuvos įmones, siekiančias plėsti eksporto rinkų geografiją“.