EEN padėjo išsklaidyti abejones: Kinijos rinkoje lietuviai surado gamybos partnerius.

Tarp Kinijos ir Lietuvos įmonių pasirašyta sėkminga bendradarbiavimo sutartis! Lietuvos įmonė – UAB „Klaipėdos technika“ kreipėsi į Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmus, norėdami gauti informacijos apie Kinijos įmonę, gaminančią lazerines pjaustymo mašinas. Šiandien brangi įranga jau diegiama Lietuvos įmonėse!

UAB „Klaipėdos technika“ – daugiau kaip 26 metus metalo pramonėje dirbanti įmonė. Pagrindinė jos veikla yra metalo pjaustymo ir suvirinimo įrenginių prekyba, techninė priežiūra ir remontas. Ši įmonė buvo pirmoji ir vienintelė įmonė Vakarų Lietuvos regione, pradėjusi siūlyti  suvirinimo medžiagas ir įrangą. Bėgant metams įmonės veikla plėtėsi ir šiuo metu šis verslas turi daugiau kaip 30 užsienio partnerių iš visos Europos.

Lietuvos įmonė, suradusi potencialų partnerį, vyko į derybas ir susitikimus Kinijoje. Gamykloje specialistai supažindino su gaminamu asortimentu, jų techninėmis galimybėmis ir pan. Prieš pasirašant sutartį UAB „Klaipėdos Technika“ iškilo klausimų dėl Kinijoje veikiančios įmonės patikimumo, taip pat įmonei buvo reikalinga papildoma informacija apie tarpininkavimo paslaugas Kinijoje.

Siekdami padėti UAB „Klaipėdos technika“ įsitikinti, ar Kinijos įmonė patikima, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai susisiekė su kolegomis iš EEN Rytų Kinijos centro ir Šanchajaus technologijų inovacijų centro. Remiantis gauta informacija, buvo patikrintas Kinijos įmonės teisinis statusas ir patikimumas. Klaipėdos Įmonei Enterprise Europe Network pagalba buvo suteikta informacija apie tarpininkavimo paslaugas teikiančias įmones Kinijoje bei bendradarbiavimą su jomis.

Anot įmonės vykdomosios direktorės Daivos Gaučienės, iš tinklo gauta informacija padėjo išsklaidyti abejones ir po ilgų derybų bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta. 2019 m. spalio mėnesį Kinijoje pagamintas lazerinio pjaustymo įrenginys pasiekė Klaipėdą. Kinijos įmonės atstovas atvyko į Lietuvą padėti sumontuoti įrangą bei apmokyti personalą dirbti su įranga. Lietuvos įmonei šis sandoris padėjo sustiprinti konkurencines pozicijas Lietuvoje ir užsienyje, išplečiant savo partnerių tinklą net į tolimąją Kiniją. Šios įrangos įsigijimas ne tik didelis šuolis ir perspektyva pačiai kompanijai, tačiau ir puikios naujienos Lietuvos lazerių rinkoje.