Darbuotojų komandiravimo direktyvos peržiūra

2017 m. spalio 25 d. Europos Parlamentas suteikė mandatą pradėti derybas su ES valstybėmis dėl darbuotojų komandiravimo direktyvos peržiūros.

Reforma siekiama stiprinti komandiruotų darbuotojų apsaugą ir užtikrinti sąžiningą įmonių konkurenciją ES. Numatoma keisti ES taisyklių nuostatas dėl komandiravimo trukmės, atlyginimo, kolektyvinių sutarčių ir laikinųjų darbuotojų teisių.

Plenarinėje sesijoje nesulaukta prieštaravimų praėjusios savaitės EP Užimtumo komiteto sprendimui pradėti derybas su ES valstybėmis. Tikėtina, kad derybos prasidės lapkričio mėn.

EP pranešėjos Elisabeth Morin-Chartier (Europos liaudies partija, Prancūzija) ir Agnes Jongerius (Socialistai ir demokratai, Nyderlandai) pažymėjo: „Atsižvelgiant į tai, kad Europos Parlamentas ir ES Taryba pasitvirtino savo pozicijas, galime nedelsiant pradėti derybas. Judama tinkama kryptimi, tačiau „velnias slepiasi detalėse“. Sutelksime dėmesį į transporto sektorių, kad naujosios taisyklės nustatytų tinkamą balansą tarp laisvės teikti paslaugas ir geresnės darbuotojų apsugos.“

2015 m. ES buvo apie 2 mln. komandiruotų darbuotojų. Tais metais Lietuva komandiravo 25 tūkst. darbuotojų, o priėmė tik 2,4 tūkst.