Darbas skaitmeninėse platformose: sužinokite daugiau apie saugių darbo vietų kampanijos pirmąją prioritetinę sritį

Europos saugos ir sveikatos agentūra 2023 – 2025 metais vykdo kampaniją „Darbuotojų sauga ir sveikata skaitmeniniame amžiuje“. Darbas skaitmeninėse platformose – viena iš kampanijos prioritetinių sričių.

Darbas skaitmeninėse platformose – keliuose ekonomikos sektoriuose populiarėjantis darbo modelis, pagal kurį mokamas darbas organizuojamas per internetinę platformą arba joje. Tai suteikia lankstumo ir galimybę lengviau patekti į darbo rinką, ypač tam tikroms pažeidžiamoms grupėms. Vis dėlto šis naujas darbo būdas kelia riziką ir iššūkių, susijusių su darbuotojų sauga ir sveikata (DSS). Tarp jų paminėtinas darbo intensyvumas, izoliacija, neužtikrintas darbo vietos išsaugojimas, neaiškus užimtumo statusas ir problemos, susijusios su užduočių ir darbo grafikų valdymu pagal algoritmus.

EU-OSHA atliekamuose tyrimuose, susijusiuose su darbu skaitmeninėse platformose, analizuojamos šio darbo teikiamos galimybės, iššūkiai ir rizika, apžvelgiamos jo rūšys, politikos pavyzdžiai ir prisidedama prie iniciatyvų ir praktinių priemonių, kuriomis siekiama užkirsti kelią DSS rizikai, kūrimo remiantis įvairiais pavyzdžiais.

Daugiau apie darbą skaitmeninėse platformose rasite: ČIA