„CarVertical“ – vienas geriausių bendradarbiavimo ir augimo pavyzdžių, arba kaip užkariauti 18 naujų rinkų per metus

„Vienas savininkas. Neatsukta rida. Niekada neturėjo eismo įvykių.“ Kažkur girdėta? Jei nors kartą esate ieškoję naudoto automobilio, šios – klišėmis tapusios frazės, turėtų būti pažįstamos. Tačiau atsargūs ir atidūs pirkėjai žino, kad tai nebūtinai yra tiesa. Deja, dažnu atveju detali automobilio istorija glūdi pirkėjui nepasiekiamose įvairių centralizuotų ir privačių duomenų bazių džiunglėse. Laimei, lietuvių startuolis „carVertical“ siūlo išeitį – automobilio istorijos patikrinimą ir ataskaitą.

Prieš dvejus metus grupė IT, automobilių pramonės bei rinkodaros profesionalų ėmėsi įgyvendinti ambicingą idėją – sukurti pirmąjį globalų, decentralizuotą automobilių istorijos registrą, leidžiantį kartą ir visiems laikams apsisaugoti nuo sukčiavimo naudotų transporto priemonių rinkoje. Nepraėjus nei pusmečiui nuo veiklos pradžios paaiškėjo, kad ES, kad ir kokia vieninga atrodytų, toli gražu nėra vienalytė kalbant apie duomenų teikimą, nuostatas dėl duomenų apsaugos ir pan. Čia į pagalbą atėjo Enterprise Europe Network (EEN) ir jo koordinatorius Lietuvoje – Lietuvos inovacijų centras. „Mums reikėjo vietinių įžvalgų, partnerių, o svarbiausia – prieigos prie skirtingų šalių registrų, techninės apžiūros, draudimo ir kitų duomenų, tačiau būnant Lietuvoje visą tai pasiekti buvo beveik neįmanoma. EEN atvėrė duris ten, kur iš Lietuvos prisibelsti nebūtų įmanoma“, – sako „carVertical“ platformą valdančios bendrovės „CV group“ savininkas bei inovacijų ir produkto vadovas Arnoldas Vasiliauskas.

EEN suteikė įmonei konkrečią, su įvairiomis Europos rinkomis susijusią informaciją bei duomenų tiekėjų ir kitų svarbių partnerių kontaktus. EEN pagalba išjudino įmonės plėtrą, ypač tose šalyse, kuriose transporto priemonių registro prieinamumas yra labai ribojamas. „Išsiplėsti į 18 valstybių per metus be išorės pagalbos būtų buvę neįmanoma“, – tinklo suteikta pagalba džiaugiasi A. Vasiliauskas.

Neužtruko ir startuolio matomumas bei pripažinimas – EEN pastebėjo milžinišką startuolio potencialą ir parėmė „carVertical“ nominaciją, laimėjusią inovatyviausios verslo idėjos konkursą Lietuvoje. Šis laimėjimas atvėrė paramos iš įvairių inkubacijos priemonių galimybes, mentorystės bei verslo akseleravimo paslaugas. Be to, lapkričio mėnesį Lisabonoje vykusiame viename didžiausių technologijų konferencijų pasaulyje „Web Summit“, „carVertical“ buvo pristatytas kaip vienas iš 5 geriausių bendradarbiavimo ir augimo pavyzdžių iš visų tinklo narių šalių.

Šiandien, pasinaudojusi EEN parama įmonė demonstruoja milžinišką augimo tempą. „CarVertical“ produktas – automobilio istorijos ataskaita yra prieinama daugelyje ES šalių ir JAV. Iki metų pabaigos planuojama įžengti į Rusiją ir Braziliją. Šiuo metu tai didžiausia automobilių istorijos ataskaitų teikėja pasaulyje pagal šalių, kurioje veikiama, skaičių. Įmonė neketina sustoti ir stengsis plėstis tol, kol naudotų transporto priemonių rinkoje nebeliks vietos sukčiavimui.