Bendrosios rinkos turo paskutinė stotelė – Lietuva

Džiaugiamės galėdami jus pakviesti į paskutinę bendrosios rinkos turo stotelę – tai Europos Komisijos iniciatyva, skirta Europos bendrosios rinkos 30-mečiui paminėti. Nuo sėkmingo starto 2023 m. rugsėjį turas aplankė 24 šalis, įtraukė daugiau nei 20 000 žmonių visoje Europoje ir pademonstravo didžiulę bendrosios rinkos įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Paskutinis bendrosios rinkos turo etapas prasidėjo šių metų balandžio 24 d. apsilankymu Niurnberge, Vokietijoje. Į turo maršrutą įtrauktos viešnagės Liuksemburge, Nyderlanduose, Belgijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Danijoje, Švedijoje, Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir galiausiai Lietuvoje.

Sekmadienį, birželio 30 d., kviečiame prisijungti prie paskutinio mūsų renginio Klaipėdoje.

Apsilankę mūsų interaktyvioje instaliacijoje piliečiai gali sužinoti, kaip ES bendroji rinka veikia jų gyvenimą, dalyvauti veiklose ir žaidimuose, fotografuotis ir laimėti prizų.

REZERVUOKITE DATĄ!

Praktinė informacija – „SM30“ turas Lietuvoje

Renginį organizuoja Europos Komisijos Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas.

Laikas ir vieta:

06.30 d. – Atgimimo Aikštė, Klaipėda (10.00-19.00 val.)

Daugiau informacijos apie Europos turą ir 30-ąsias metines: https://single-market-economy.ec.europa.eu/single-market/30th-anniversary_en

Šiek tiek istorijos

1993 m. sukurta bendroji rinka palengvino žmonių ir įmonių kasdienį gyvenimą, paska2no darbo vietų kūrimą ir ekonomikos augimą visoje ES. Ji užtikrina laisvą prekių, paslaugų, kapitalo ir asmenų judėjimą bendrojoje ES vidaus rinkoje. Tai vienas didžiausių Europos Sąjungos pasiekimų, sustiprinęs ES, kaip pasaulinės ekonomikos veikėjos, pozicijas – 15 proc. pasaulio prekybos sudaro ES prekės.

447 mln. Europos piliečių ir 23 mln. įmonių vienijanti ES bendroji rinka yra didžiausia bendroji rinka pasaulyje.

ES piliečiai gali studijuoti, gyventi, apsipirkti, dirbti ir išeiti į pensiją bet kurioje ES šalyje ir mėgautis produktais iš visos Europos. Vis dėlto būtina nuolat tobulinti ir gerinti bendrosios rinkos veikimą, nes ji vaidina svarbų vaidmenį sprendžiant dabartinius ir būsimus Europos iššūkius.

ES bendroji rinka užtikrina žmonių ir įmonių saugumą, o kartu padeda siekti lygesnės, atsakingesnės ir tvaresnės Europos. Pavyzdžiui, pagal naują teisės aktą iki 2024 m. pabaigos visuose Europos Sąjungoje parduodamuose mobiliuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose ir vaizdo kamerose turi būti įrengta C tipo USB įkrovimo jungtis. Šis žingsnis yra platesnio masto ES pastangų sumažinti elektronikos atliekų kiekį ir suteikti vartotojams galimybę priimti tvaresnius sprendimus dalis.

Kontaktai pasiteiravimui el. pašto adresu: press- sm30@vo-europe.eu

Maloniai kviečiame jus į #SM30Tour.

Pagarbiai,

Bendrosios rinkos 30-mečio turo komanda