Bendrosios rinkos turo paskutinė stotelė – Klaipėdoje!

Birželio 30 d. Enterprise Europe Network (EEN) partneriai Lietuvoje džiaugėsi galėdami visus pakviesti į paskutinę bendrosios rinkos turo stotelę, kuri buvo įsikūrusi Klaipėdoje. Renginį organizavo Europos Komisijos Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas. Tai – Europos Komisijos iniciatyva, skirta Europos bendrosios rinkos 30-mečiui paminėti. Nuo sėkmingo starto 2023 m. rugsėjį turas aplankė 24 šalis, įtraukė daugiau nei 20 000 žmonių visoje Europoje ir pademonstravo didžiulę bendrosios rinkos įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Paskutinis bendrosios rinkos turo etapas prasidėjo šių metų balandžio 24 d. apsilankymu Niurnberge, Vokietijoje. Į turo maršrutą įtrauktos viešnagės Liuksemburge, Nyderlanduose, Belgijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Danijoje, Švedijoje, Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir galiausiai Lietuvoje.

Saulėtą vasaros sekmadienį, nuo 10 val. ryto iki 19 val., Atgimimo aikštėje įrengtoje interaktyvioje instaliacijoje apsilankę piliečiai turėjo galimybę sužinoti, kaip ES bendroji rinka veikia jų gyvenimą, dalyvauti įvairiose veiklose ir žaidimuose, fotografuotis ir laimėti prizų.

 

Šiek tiek istorijos

1993 m. sukurta bendroji rinka palengvino žmonių ir įmonių kasdienį gyvenimą, paskatino darbo vietų kūrimą ir ekonomikos augimą visoje ES. Ji užtikrina laisvą prekių, paslaugų, kapitalo ir asmenų judėjimą bendrojoje ES vidaus rinkoje. Tai vienas didžiausių Europos Sąjungos pasiekimų, sustiprinęs ES, kaip pasaulinės ekonomikos veikėjos, pozicijas – 15 proc. pasaulio prekybos sudaro ES prekės.

447 mln. Europos piliečių ir 23 mln. įmonių vienijanti ES bendroji rinka yra didžiausia bendroji rinka pasaulyje.

ES piliečiai gali studijuoti, gyventi, apsipirkti, dirbti ir išeiti į pensiją bet kurioje ES šalyje ir mėgautis produktais iš visos Europos. Vis dėlto būtina nuolat tobulinti ir gerinti bendrosios rinkos veikimą, nes ji vaidina svarbų vaidmenį sprendžiant dabartinius ir būsimus Europos iššūkius.

ES bendroji rinka užtikrina žmonių ir įmonių saugumą, o kartu padeda siekti lygesnės, atsakingesnės ir tvaresnės Europos. Pavyzdžiui, pagal naują teisės aktą iki 2024 m. pabaigos visuose Europos Sąjungoje parduodamuose mobiliuosiuose telefonuose, planše2niuose kompiuteriuose ir vaizdo kamerose turi būti įrengta C tipo USB įkrovimo jungtis. Šis žingsnis yra platesnio masto ES pastangų sumažinti elektronikos atliekų kiekį ir suteikti vartotojams galimybę priimti tvaresnius sprendimus dalis.

Daugiau informacijos apie Europos turą ir 30-ąsias metines: https://single-market-economy.ec.europa.eu/single-market/30th-anniversary_en