123 mln. eurų parama 5 tūkst. smulkių įmonių Baltijos šalyse

Europos Investicijų Fondas (EIF) ir „Swedbank“ pasirašė mikrofinansų susitarimą, skirtą remti smulkias įmones Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje pagal ES užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI).

Europos Komisijos finansinės paramos dėka  Europos investicijų fondas suteikia garantiją, kuri leis „Swedbank Baltic“ per ateinančius trejus metus suteikti Baltijos šalių smulkioms įmonėms 123 mln. eurų finansavimą per ateinančius tris metus.

Europos Komisijos narė Marianne Thyssen teigia: „ES lėšomis „Swedbank“ plečia smulkių įmonių, įskaitant jaunus verslininkus ir bedarbius, galimybes gauti finansavimą Baltijos šalyse. Tai padės maždaug 5000 mažų įmonių Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Ši finansinė parama vėl parodė, kad Europos Komisija yra visiškai įsipareigojusi didinti užimtumą Europoje ir įdarbinti daugiau žmonių, ypač labiausiai pažeidžiamus darbo rinkoje“.

Apie Investicijų planą Europai

Europos investicijų planas – „Juncker“ –  yra vienas iš svarbiausių ES prioritetų investicijoms skatinti ir darbo vietų kūrimui bei ekonomikos augimui kurti, pašalinant investicijų kliūtis, užtikrinant matomumą ir techninę pagalbą investiciniams projektams, ir protingiau naudoti esamus ir naujus finansinius išteklius.

Daugiau apie Europos Investicijų fondą ir programą: https://goo.gl/7roZCw