Lietuva

Vilnius ir Vilniaus PPAR tapo „Enterprise Europe Network” Kultūros ir kūrybinių industrijų sektorinės darbo grupės susitikimo šeimininkais

Balandžio pabaigoje Vilnius ir Vilniaus PPAR pirmąkart tapo „Enterprise Europe Network” Kultūros ir kūrybinių industrijų sektorinės darbo grupės susitikimo šeimininkais! 29-ių dalyvių iš 14-os Europos šalių Vilniuje laukė turininga, kruopščiai paruošta ir intensyvi 3 dienų trukmės programa.

„Linkiu darbingo, kūrybingo, įkvepiančio darbo kartu. Taip pat puikių įspūdžių Lietuvos sostinėje Vilniuje, kuri šiais metais mini 700 metų jubiliejų”, – sveikindamas darbo grupės narius sakė Almantas Danilevičius, Vilniaus PPAR generalinis direktorius.

Šie palinkėjimai išsipildė su kaupu. Diskusijos, rezultatų ir ateities planų aptarimas, kūrybinės dirbtuvės tvarumo temomis, kultūrinis turas po Vilnių, susipažinimas su Vilniaus dailės akademijos kūrybiniais projektais, Lietuvos kino industrija, Lietuvos video žaidimų industrija, apsilankymas Baldų ir dizaino bei Statybų parodoje RESTA – visa tai sukūrė šios darbo grupės susitikimo sėkmę.

„Kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus grupės nariai ekspertai turi skirtingų įgūdžių ir patirties, todėl jie susitinka tam, kad pasisemtų geriausios patirties, mokytųsi ir tobulėtų, siekdami padėti mažoms ir vidutinėms įmonėms tapti atsparesnėmis, inovatyvesnėmis. Taip pat svarbu padėti įmonėms įgyvendinti trigubą – žaliąją, skaitmeninę, socialinę – transformaciją“, – teigia Céu Filipe, sektorinės darbo grupės pirmininkė, Portugalijos verslo asociacijos atstovė. Ji plačiau paaiškina kiekvieną trigubos transformacijos dėmenį:

  • Žalioji transformacija. Klimato kaitos iššūkiai reikalauja skubių pokyčių visose ekonominės veiklos srityse. Skatiname kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus įmones naudoti tvarias medžiagas, dizainą, produktus, paslaugas, procesus ir verslo modelius, kurie orientuoti į ženklų aplinkosauginio pėdsako sumažinimą.
  • Skaitmeninė transformacija suteikia žmonėms naujų galimybių mokytis, pramogauti ir dirbti globalizuotame pasaulyje. Kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus atstovai tradiciškai yra tie pirmieji, kurie pritaiko naujas technologijas.
  • Socialinė transformacija. Karų, energetikos krizių, grėsmių demokratinėms vertybėms ir politinio radikalėjimo sąlygomis kultūros ir kūrybinių industrijų sektorius skatina socialinį ir kultūrinį susitelkimą, stiprina bendrystės jausmą ir palaiko elgsenos pokyčius, nukreiptus į žaliąją ir skaitmeninę transformaciją.

„Džiaugiamės, kad Kultūros ir kūrybinių industrijų sektorinės darbo grupės nariai išreiškė susidomėjimą Lietuvos pažanga kūrybinių industrijų srityje – tiek kino ar video industrijoje, tiek ir dizaino sprendimuose“, – teigia Deimantė Vilčinskaitė, darbo grupės vicepirmininkė, Vilniaus PPAR Eksporto plėtros vadovė. 

Enterprise Europe Network” Kultūros ir kūrybinių industrijų sektorinės darbo grupės susitikimo metu buvo integruoti ir mokymai tvarumo temomis. Paskaitas skaitė Dr. Jolita Čeičytė-Pranskūnė, KTU Inovacijų vadybos dėstytoja, Circulσσp projekto vadovė ir Andrejus Račkovskis, VTDKO Dėstytojas ir projektų vadovas. Su pranešimais susipažinti galima čia: 

 

  • Building a Sustainable Business Model
  • Fostering values-based innovations in organisations

 

Vilniaus PPAR svečiai taip pat lankėsi ir Užupyje įsikūrusioje Amres Art galerijoje, kurioje jų laukė meno potyrių erdvė, meno degustacijos ir diskusijos apie tikrumo sampratą bei jos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje.  

Džiaugiamės, jog tokių projektų metu gali susitikti skirtingos kultūros, verslai, bei požiūriai. Juk tokių įvairių meninių patirčių susitikimuose gimsta unikalios partnerystės! Ačiū Enterprise Europe Network Lietuva už galimybę Europą supažindinti su Amres Art galerija!“, – sakė Greta Greiciunaitė Amres Art Gallery Įvaizdžio ir komunikacijos kūrėja. 

Po Vilniuje įvykusio grupės susitikimo – pirmieji atgarsiai apie užmegztas sėkmingas partnerystes

Kaip minėjo KTU docentė, ji netrukus sulaukė kvietimo iš sektorinės grupės atstovų Portugalijoje sudalyvauti  #EcoFashionEU ir #Fashion Business Conference renginiuose ir pasidalinti gerąja patirtimi bei idėjomis, kuriomis siekiama paskatinti tekstilės ir mados tvarumą. „Buvo labai smagu pristatyti beveik dvejus metus rengtą pre-akceleratorių žiedinei ekonomikai – Circulσσp, kurį rengėme su didele KTU komanda bei nuostabiais partneriais CRITICAL ir Politecnico di Milano“ – sako Dr. Jolita Čeičytė-Pranskūnė.