Lietuva

Sėkmingi renginiai su mados ekspertu iš Italijos

Šių metų rugsėjo 12–13 dienomis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centru ir Lietuvos ambasada Italijoje, kartu su Enterprise Europe Network suorganizavo du renginius, kuriuose dalyvavo svečias iš užsienio, Italijos mados dizaino ekspertas Alessandro Maria Ferreri.

Daugiau nei 20 metų su prabangos prekėmis dirbantis Ferreri yra sukaupęs įvairios patirties – nuo darbo Jungtinėse Tautose Niujorke iki vadovaujančių pareigų su garsiausiais prabangos prekių ženklais. Iš Turino kilęs inžinierius daug metų dirbo pasaulinio mados konglomerato „Aeffe Group“ generaliniu direktoriumi Azijoje, vėliau ėjo mažmeninės prekybos ir pardavimų direktoriaus pareigas Jean Paul Gaultier (kai šis prekės ženklas priklausė „Hermès“). 2008 m. jis grįžo į gimtąją Italiją, tapdamas prestižinių „Etro“ namų pardavimų direktoriumi. Šiuo metu Ferreri dirba savo įkurtoje konsultacinėje kompanijoje „The Style Gate“, kuri daugiausia dėmesio skiria prekės ženklų plėtrai pasaulyje, siūlo vadybos paslaugas tiek pradedančiosioms, tiek jau įsitvirtinusioms kompanijoms. Jis taip pat yra ir Karališkojo menų koledžo Londone ir Milano katalikiškojo universiteto dėstytojas ir projektų vadovas.

Rugsėjo 12 d. Alessandro Maria Ferreri susitiko su Lietuvos dizaineriais ir kitais mados industrijos atstovais (dizaineriai ir mados bei tekstilės sektoriaus įmonės). Individualių konsultacijų metu svečias suteikė žinių apie prekinių ženklų kūrimą ir sėkmingą vystymą, efektyvų išteklių panaudojimą ir gamybinės grandinės sukūrimą ir plėtimą, aptarė įsitraukimo į Italijos mados rinką, kontaktų užmezgimo ir bendradarbiavimo galimybes, taip pat dalyvavimą parodose ir konkursuose. B2B individualaus susitikimo metu Italijos ekspertas įvertino lietuvių verslo modelio kokybę, pasidalino įžvalgomis ir patarimais, kaip pagerinti verslo pozicijas rinkoje.

Po susitikimo su Italijos mados dizaino ekspertu Rita Žalynienė, kurios įkurta vaikiškų ir moteriškų drabužių įmonė „RZstyle&fashion“ jau aštuonerius metus sėkmingai prekiauja natūralių audinių gaminiais Lietuvoje ir internetinėse parduotuvėse, pasidžiaugė galimybe susitikti su aukščiausio lygio mados profesionalu, išgirsti vertingos informacijos ir įžvalgų apie jos įkurtą drabužių prekės ženklą. Pasak dizainerės, svečias labai aiškiai išdėstė galimybes jos įmonei plėstis, išvardino pliusus ir niuansus, nurodė kryptis, kur dar galima tobulėti. „Dabar matau daug aiškesnę savo veiklos kryptį“, – sakė Žalynienė.

Jai antrino UAB „BARKER Textiles / Nareco“ plėtros vadybininkė, dizainerė Vida Strasevičiūtė, pabrėžusi, jog iš susitikimo su svečiu ji išsinešė net keletą idėjų dėl galimų įmonės gaminių pardavimų krypčių ir netgi bendradarbiavimo galimybę.

Jaunos įmonės, turinčios didelę tekstilės gamybos patirtį Lietuvoje, UAB „Euronita“ direktorė Rasa Braziulienė buvo maloniai nustebinta pašnekovo paprastumo ir profesionalumo. Pasak jos, jam puikiai pažįstami ne tik kūrybiniai mados industrijos aspektai, bet ir konstravimo, siuvimo technologijos, gamybiniai procesai. „Mums, kaip Lietuvos tekstilės gamintojams, pastaruoju metu susiduriantiems su nemažais iššūkiais, buvo įdomu ir naudinga išgirsti, kaip su panašiomis problemomis tvarkosi Italija, viena didžiausių mados guru pasaulyje“, – sakė Braziulienė, kurios vadovaujama įmonė bendradarbiauja su tokiais žinomais drabužių prekių ženklais, kaip „Burberry“, „Barbour“, „M&S“, „Ted Baker“ PURE (Jungtinė Karalystė), Isabel Marant (Prancūzija), „Mayerline“ (Belgija), „Stenstroms“ (Švedija) ir kt. Ją taip pat sužavėjo aiškūs ir taiklūs Ferreri patarimai svarstantiems ir dvejojantiems dėl nuosavo prekės ženklo sukūrimo. Svečias padėjo įvertinti jos vadovaujamos įmonės galimybes, suprasti, kokį produktą verta siūlyti prisotintai mados rinkai, kada neverta net pradėti, kokie būtų pirmieji svarbiausi žingsniai, kaip netapti vienkartiniu „vieno sezono kolekcijos“ kūrėju. Braziulienė apgailestavo tik dėl vieno, kad tokį naudingą ir įdomų susitikimą teko po pusvalandžio nutraukti.

Avalynės ir rankinių dizainerei, privačios įmonės savininkei Agnes Krasauskas ypatingai patiko svečio įžvalgos ir patarimai. Pasak moters, jam kalbant apie gaminių fotosesijas, jai padarė įspūdį Ferreri mintis „To put a little bit of dream“ (Įdėti šiek tiek svajonės).

Renginyje dalyvavusiai UAB „Reda Design“ įkūrėjai Redai Budvilaitienei įspūdį padarė tai, kad susitikimas su svečiu iš Italijos buvo konkretus ir dalykiškas. Moteriškų drabužių prekės ženklo „Reda Couture“ įkūrėją maloniai nustebino, kad Ferreri į susitikimą atvyko jau susipažinęs su jos prekiniu ženklu. „Kadangi laiko susitikimui buvo skirta nedaug, jis iš karto ėjo prie reikalo. Išgirdau keletą konkrečių patarimų, įžvalgų. Buvo labai vertinga tai išgirsti iš tokio garsaus mados profesionalo,“ – sakė Budvilaitienė.

Rugsėjo 13 d. Vilniaus dailės akademijoje svečias iš Italijos skaitė atvirą paskaitą specialiame „Jaunojo dizainerio prizas“ konkurso renginyje „Design Talks“. Pranešimus taip pat skaitė kiti konkurso komisijos nariai: Liene Jākobsone (Latvija), Kristian Snorre Andersen (Danija), Agnieszka Jacobson-Cielecka (Lenkija) ir „Omnigroup“ (Šveicarija).

Renginiams pasibaigus, Kultūros ir kūrybinių industrijų darbo grupės vicepirmininkė, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų eksporto plėtros vadovė Deimantė Vilčinskaitė pasidžiaugė glaudžiu bendradarbiavimu su Lietuvos ekonomine diplomatija ir Vilniaus rūmų nare – Vilniaus dailės akademija. Pasak jos, Užsienio reikalų ministerijos ir LR ambasados Italijoje dėka Vilniaus rūmai galėjo pasikviesti prabangios mados prekinių ženklų ekspertą į Lietuvą, kuris mielai sutiko pakonsultuoti Lietuvos dizainerius ar mados sektoriuje veikiančias įmones. „Matydami tokių susitikimų poreikį iš Lietuvos įmonių, planuojame naujas veiklas, stipriname partnerystes kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriuose“, – teigė D. Vilčinskaitė.

„Enterprise Europe Network“ yra didžiausias Europoje verslo paramos tinklas, vienijantis per 3 000 organizacijų daugiau nei 50 šalių. Tinklui priklausančios organizacijos, pasitelkdamos duomenų bazes bei ilgametę tarpusavio bendradarbiavimo patirtį, smulkiam ir vidutiniam verslui teikia paslaugas, kurių tikslas – padėti įmonėms plėtoti verslą tarptautinėse rinkose. „Enterprise Europe Network“ tinklą Lietuvoje atstovauja Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei Lietuvos inovacijų centras. Vilniaus rūmai aktyviai dalyvauja sektorinėse grupėse: Kultūros ir kūrybinių industrijų, Mažmeninės prekybos bei tematinėse Tarptautiškumo ir Vieningos rinkos grupėse, kurios leidžia stiprinti partnerystę su kitų šalių organizacijomis, dalintis patirtimi, organizuoti verslo kontaktų renginius, tarpininkauti supažindinant Lietuvos įmones su potencialiais partneriais užsienio rinkose.