Seminaras „Duomenų apsauga pagal naują ES direktyvą ir kibernetinių rizikų draudimas“

Seminaras „Duomenų apsauga pagal naują ES direktyvą ir kibernetinių rizikų draudimas“

Renginio laikas

2017 spalio 24
13:00 - 15:00

Renginio vieta

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai
Danės g. 17, Klaipėda

Loading Map....

Spalio 24 d. (antradienį), 13 val. Europos įmonių tinklas (angl. Enterprise Europe Network), veikiantis Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, rengia seminarą „Duomenų apsauga pagal naują ES direktyvą ir kibernetinių rizikų draudimas“. Renginio temos:

  1. Pasiruošimas naujam asmens duomenų apsaugos teisiniam režimui: reikalavimai ir praktinis įgyvendinimas.
  2. Kibernetinių rizikų suvaldymas pasitelkiant draudimą: draudimo rinkos tendencijos kibernetinių rizikų draudime.

Nuo 2018 m. gegužės 25 d. Lietuvoje bus pradėtas taikyti ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, kuris nustato detalius reikalavimus, kaip rinkti, naudoti ar saugoti bet kokią informaciją apie klientus, darbuotojus, tarnautojus, piliečius, reklamos adresatus, interneto puslapio lankytojus, interesantus, pacientus, studentus, kitus žmones ar naudoti vaizdo kameras, tad yra aktualus daugeliui įmonių. Nuo 2018 m. įmonėms reglamentu įvedami nauji reikalavimai:

  • Įmonės turėtų paskirti duomenų apsaugos darbuotoją savo organizacijoje, jeigu tokio reikia, ar kitą asmenį iš išorės, kuris būtų atsakingas už asmens duomenų apsaugos reikalavimų laikymąsi, bei įvertinti šios pareigybės padėtį organizacijoje;
  • verslui atsiranda nauja pareiga informuoti Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją apie grėsmę asmens duomenų saugumui;
  • pirmą kartą Europos Sąjungos teisėje reglamentuojamas nepilnamečio iki 16 m. asmens duomenų tvarkymas;
  • nustatomas papildomas reikalavimas, kad, kai duomenys yra tvarkomi ne vienu tikslu, sutikimas turėtų būti duotas dėl visų duomenų tvarkymo tikslų.

Išsamiau apie reguliavimą – Europos Komisijos interneto svetainėje.

Išsamiau apie reformą ir pokyčius, kuriems reikia ruoštis: Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos interneto svetainėje.

Seminaro pranešėjai: advokatų kontoros VILGERTS advokatas/partneris Tomas Ivanauskas bei draudimo brokerių bendrovės „Aon Baltic“ Specializuotų rizikų valdymo grupės vadovas Linas Pikšrys.

Numatoma renginio trukmė – apie 2 val., dalyvavimas renginyje – nemokamas.

Išsamesnė informacija ir registracija tel. 8 46 390862 arba el. paštu rimante.sniuolyte@kcci.lt.