2016-03-31. Nemokamas seminaras „Alternatyvios verslo ir vartotojų ginčų sprendimo priemonės Europos Sąjungoje“ Vilniuje

2016-03-31. Nemokamas seminaras „Alternatyvios verslo ir vartotojų ginčų sprendimo priemonės Europos Sąjungoje“ Vilniuje

Renginio laikas

2016 kovo 31
10:00 - 12:00

Renginio vieta

Online

Europos įmonių tinklas (angl. Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, 2016 m. kovo 31 d. organizuoja nemokamą seminarą Vilniuje tema: „Alternatyvios verslo ir vartotojų ginčų sprendimo priemonės Europos Sąjungoje“.

Alternatyvus ginčų sprendimas – tai paprastas, greitas ir nebrangus būdas ne teisme spręsti vartotojų ir komercinės veiklos subjektų ginčus. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl vartotojų ginčų alternatyvaus sprendimo (AGS direktyva) turėtų būti taikoma vartotojų ir komercinės veiklos subjektų ginčams dėl sutartinių įsipareigojimų, kylančių iš pirkimo–pardavimo ar paslaugų sutarčių (tiek elektroninių, tiek neelektroninių) visuose ekonomikos sektoriuose, išskyrus sektorius, kuriems taikoma išimtis.

Pagal 2013 m. priimtą ES reglamentą dėl elektroninio ginčų sprendimo (EGS reglamentas), š. m. vasario 15 d. pradėjo veikti elektroninė vartotojų ginčų, susijusių su elektroniniais sandoriais, sprendimo sistema, kuri padės vartotojams ir komercinės veiklos subjektams ne teisme spręsti ginčus, kylančius perkant internetu.

Seminaras skirtas Lietuvos mažoms ir vidutinėms įmonėms pristatyti Europos Komisijos iniciatyva sukurtas teisinės pagalbos priemones, alternatyvius verslo ir vartotojų ginčų sprendimo būdus bei naujoves, susijusias su AGS direktyvos įgyvendinimu.

PROGRAMA

09.30 – 10.00 Registracija. Pasitikimo kava
10.00 – 10.15 Sveikinimo žodis
Marijus Muralis, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Enterprise Europe Network projekto vadovas
10.15 – 10.45 Alternatyvus vartotojų ir verslininkų ginčų sprendimas, elektroninis ginčų sprendimas
Dr. Feliksas Petrauskas, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius
10.45 – 11.05 SOLVIT – nemokama pagalba Jūsų verslui Europoje
Lina Giedraitienė, SOLVIT Lietuva, LR Ūkio ministerijos Europos Sąjungos reikalų departamento, Europos Sąjungos vidaus rinkos koordinavimo skyrius
11.05 – 11.30 ECC-Net vartotojų teisių apsauga Europoje
Tomas Kybartas, VŠĮ „Europos vartotojų centras“ direktorius
11.30 – 12.00 Klausimai-atsakymai

 

Dalyvavimas nemokamas, tačiau išankstinė registracija būtina. Apie renginio vietą bus pranešta tik užsiregistravusiems į seminarą.

Norinčius dalyvauti seminare prašome iki kovo 28 d. registruotis tinklalapyje www.cci.lt skiltyje Renginiai arba elektroniniu paštu: rasa.milinaviciute@cci.lt.
Telefonas pasiteirauti: 8-5 213 5450.

Maloniai kviečiame dalyvauti!