2020 m. gruodžio 9 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Enterprise Europe Network kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Kanadoje bei įmonių „Pace Law Corporation“, „Pace Global Advantage“ ir „Food and Bev Consultants“ ekspertais surengė internetinį seminarą „Eksporto galimybės Kanadoje: praktiniai patarimai maisto ir gėrimų pramonės įmonėms“.
Lietuvos ambasadorius Kanadoje J. E. Darius Skusevičius pasveikino renginio dalyvius ir pažymėjo, kad Lietuvos verslas dar mažai žino apie šią rinką. Laisvos prekybos sutartis tarp ES ir Kanados (CETA) sudarė sąlygas eksportuoti ES pagamintą produkciją be muitų. „Kanada pasižymi stabilia ir skaidria politine sistema, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad Kanada yra federacija, ir jei planuojate įeiti į šalies rinką, turite suprasti, kad turėsite reikalų ne su 1 bet su 11 vyriausybių (10 provincijų ir federaline valdžia). Kiekviena provincija turi atskiras taisykles ir nuostatus. Visgi, Kanada dažnai laikoma geriausia galimybe siekiant patekti į Šiaurės Amerikos rinką”, – pabrėžė ambasadorius.
J. E. Darius Skusevičius pasidžiaugė, kad žvelgiant į Europos ir Kanados prekybos statistiką, prekyba per pastaruosius metus kasmet augo net 21 proc. “Džiugu matyti, kad Lietuvos verslo apyvarta augo 2 kartus, o eksportas – 3 kartus ir šiuo metu sudaro 150 mln. Eur”.
Ambasadorius taip pat akcentavo, kad pagrindiniai kontaktai, kur galite kreiptis dėl tarptautinės prekybos vystymo su Kanados rinka yra Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, o iš Vyriausybės pusės jis rekomendavo Užsienio reikalų ministeriją, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ir agentūrą „Versli Lietuva“, taip pat Kanados ambasadą Lietuvoje bei Lietuvos-Kanados prekybos rūmus. Kanadoje pagrindiniai kontaktai – LR ambasada ir Lietuvos garbės konsulai. O įmonėms, kurios rimtai planuoja įeiti į Kanados rinką, bus reikalingi ir verslo konsultantai-ekspertai.
Kanados rinkos ekspertai „Pace Law Firm“ įkūrėjas ir vadovas Al Pace, „Pace Global Advantage“ ekspertė Stefánia Szabó, „Food and Bev Consultants“ vykdomasis direktorius Michael Ricciardi, dalinosi informacija apie Kanados maisto ir gėrimų rinkos specifiką, praktiniais patarimais kaip sėkmingai pradėti eksportą į Kanadą. Ekologiško, natūralaus maisto ir gėrimų poreikis Kanadoje yra didžiulis, pabrėžė Stefania Szabo, „Pace Global Advantage“ ekspertė, o Michael Ricciardi nuomone Kanadoje yra žymiai paprastesnės įėjimo į rinką taisyklės nei JAV, todėl per Kanadą būtų galima įeiti ir į JAV rinką.
AB „AUGA Group“ ekologinių produktų vystymo ir komercijos vadovas Laurynas Miškinis pasidalino eksporto patirtimi, Kanados rinkos specifika, iššūkiais ir naudingais įmonėms patarimais.
Pranešimai:
Kanados maisto ir gėrimų rinkos apžvalga
„Pace Global Advantage“ ekspertė Stefánia Szabó
AB „AUGA Group“ ekologinių produktų vystymo ir komercijos vadovas Laurynas Miškinis