Lietuva

Lietuvių kurta lazerinio suvirinimo sistema – jau ir Vokietijos rinkoje

Nuo 2022-ųjų pavasario Vokietijoje įsikūrusioje suvirinimo bei pjaustymo technikos parduotuvėje puikuojasi ir lietuvių gamintojo „Diodela” kurta technologija. Kaip buvo pasiektas šis rezultatas?

Naujausios kartos lazerines suvirinimo sistemas kurianti įmonė „Diodela”, siekdama pradėti produktų eksportą į Vokietiją, kreipėsi į Enterprise Europe Network (EEN) specialistus, kurių pagalba buvo suorganizuotas vizitas į Šiaurės Vokietiją. „Diodela” atstovų surengtas lazerinio suvirinimo technologijos demonstravimas įvyko sėkmingai – „Wenzel Schweißtechnik OHG” organizacija buvo sužavėta technologijos efektyvumu ir netrukus abi įmonės susitarė dėl bendradarbiavimo sąlygų, siekiant pristatyti lietuvišką technologinį sprendimą Vokietijos rinkai. Tiek susitikimas, tiek tolimesnės partnerių derybos buvo įgyvendinamos su Lietuvos inovacijų centro, EEN koordinatoriaus Lietuvoje pagalba.

„Wenzel Schweißtechnik OHG” ženkliai prisideda prie sėkmingos „Diodela” veiklos plėtros Vokietijoje, o įmonės eksportas į šią šalį sudaro net 15%2022-ųjų metų  įmonės  pajamų. „Bendradarbiavimas su Vokietijoje veikiančia įmone mums leidžia išsikelti ir palaikyti aukščiausius kokybės standartus, suprasti bei įgyvendinti esminius apdirbamosios pramonės atstovų poreikius”, – pažymi „Diodela” verslo vystymo vadovas Eimantas Zopelis.

„Diodela” buvo įkurta kaip Fizinių ir Technologijos Mokslų centro (FTMC) dukterinė įmonė (angl. spin-off). „Naudojant FTMC išskirtinai mūsų įmonei sukurtas ir licencijuotas technologijas, gaminame industrines lazerines sistemas, skirtas lazeriniam suvirinimui, valymui ir kitų rūšių medžiagų apdirbimui. Glaudus bendradarbiavimas su lazerinių tyrimų centrais ir sukaupta patirtis fotonikos srityje mums leidžia kurti inovatyvias ir preciziškas lazerines sistemas”, – pasakoja E. Zopelis.

Tradicinės suvirinimo technologijos nebeatitinka šių dienų pramonės poreikių. Mažas efektyvumas, lėtas mokymosi procesas, suvirinimo metodika – visa tai sukelia suvirintojų trūkumą visoje Europoje. Eimanto Zopelio teigimu, šiuo metu vien tik Lietuvoje trūksta bent 1 500 šios srities specialistų. Priešingai, inovatyvus suvirinimo būdas – lazerinis suvirinimas – suteikia galimybę virinti bent 5 kartus greičiau, sunaudojant 30-40 % mažiau elektros ir išgaunant stiprias bei estetiškas siūles. „Lazerinio suvirinimo specialistu galima tapti jau po keleto mėnesių apmokymų, o tai ypatingai aktualu jaunajai kartai, kuri visko nori čia ir dabar”, – apibendrina „Diodela” verslo vystymo vadovas.

Inovatyvios technologijos prisideda prie apdirbamosios pramonės srityje dirbančių profesijų populiarumo, o panašūs prietaisai ne tik didina procesų efektyvumą bei darbo našumą, tačiau ir prisideda prie žiediškumo skatinimo, t. y. taupo vertingus resursus ir mažina neigiamą poveikį mus supančiai aplinkai.