Lietuva

Kauno ir Marijampolės įmonių atstovai gilino žinias apie verslo galimybes musulmoniškose šalyse

Enterprise Europe Network kartu su Kauno technologijos universitetu ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais  kovo 26 dieną organizavo informacinį seminarą „Verslo galimybės musulmoniškose šalyse: prekyba, kultūra ir strategijos“, kuriame dalyvavo įmonių iš Kauno ir Marijampolės regionų atstovai. Renginio metu dalyviai buvo supažindinti su musulmoniškų šalių verslo aplinka, kultūros ypatumais ir rinkos galimybėmis.

Kodėl musulmoniškų šalių rinka?

Seminare buvo pabrėžtas musulmoniškų šalių rinkos potencialas – šioje rinkoje gyvena apie 1,9 mlrd. žmonių, o jos metinė vertė siekia maždaug 2 trilijonus JAV dolerių. Be to, šios rinkos plėtrą skatina didėjantis susidomėjimas Halal produktais ir paslaugomis, kurie apima ne tik maistą, bet ir kosmetiką, finansines paslaugas, turizmą bei kitus sektorius.

Kultūrinės subtilybės – sėkmingos partnerystės pagrindas

Pagrindinis seminaro pranešėjas – Syed Muntazir Mehdi – Kauno technologijos universiteto doktorantas, turintis daugiau nei 12 metų patirtį verslo konsultacijų, skaitmeninės rinkodaros ir verslo augimo strategijų srityje. Syed Muntazir Mehdi renginio metu akcentavo, kad norint sėkmingai įsitvirtinti musulmoniškose rinkose, būtina suprasti šių šalių kultūrines subtilybes ir verslo etiką. Dalyviai sužinojo apie specifinius Shariah principus, lemiančius verslo sprendimus bei apie bendravimo ypatumus – nuo rankos paspaudimo niuansų iki tinkamo laiko planavimo.

Iššūkiai ir galimybės

Renginio metu buvo aptarti pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduria įmonės, siekdamos įeiti į musulmoniškas rinkas ir pateikti praktiniai patarimai, kaip juos įveikti. Diskusijų metu Syed Muntazir Mehdi dalijosi praktinėmis įžvalgomis ir patirtimi, kurios gali padėti įmonėms geriau suprasti šių rinkų dinamiką.

Seminaras baigėsi aktyvia klausimų – atsakymų sesija, kurioje dalyviai galėjo užduoti jiems aktualius klausimus. Renginys suteikė vertingų žinių ir paskatino dalyvavusias įmones toliau domėtis musulmoniškų šalių rinkos galimybėmis.