Vakar, sausio 24 d. įvyko Vilniaus Rūmų Eksporto Klubo naujo sezono atidarymas. Klubo svečias – Sergej Grigorjev, kūrybos prodiuseris ir ilgametis kultūrinio festivalio Lietuvoje „nowJapan” bei Lietuvos kūrybiškumo pristatymo Japonijoje „Creative Lithuania” rengėjas. Renginys organizuotas Enterprise Europe Network projekto rėmuose.
Renginio pradžioje Klubo pirmininkas Kęstutis Černeckas pasveikino dalyvius su Klubo 2024 metų sezono atidarymu ir pasidalino šių metų Klubo planuojamomis veiklomis ir renginiais. „Džiugu, kad pradedame metus susipažindami su tokia egzotine šalimi kaip Japonija, o metų eigoje klubo susitikimams yra numatyta pristatyti ir kitas užsienio rinkas bei diskutuoti Lietuvos įmonėms ir eksportuotojams aktualiomis temomis“, – sveikindamas dalyvius sakė K. Černeckas.
Renginio svečias Sergej Grigorjev pasidalino savo ir japonų kolegų, grafikos ir industrinio dizaino įžvalgomis apie Japonijos rinkos ypatybes, japonų požiūrį į dizainą, vartojimą, įpakavimą ir verslo kultūrą, prekės ženklo biografijos svarbą, ir ko būtent japonai ieško naujuose produktuose.
Kaip minėjo svečias, „Japonams patinka subtilumas ir labai daug dėmesio skiriama produkto pakuotei. Kadangi japoniškas dizainas turi gilias šaknis tradicinėje kultūroje, pakuotė atspindi pagarbą gavėjui, o įpakavimas – tai mandagumo protokolo dalis“. Kitas labai svarbus aspektas verslo aplinkoje sumimasen (atsiprašymas už ką nors) ir arigato (ačiū), tinka visur ir niekada nebus per daug.
Pristatytas leidinys „Šaltibarščiai šampano taurėje” yra skirtas tiems, kas svarsto žengti į Japonijos rinką. Leidinio .pdf rasite nuorodoje: Šaltibarščiai šampano taurėje – KOI.
UAB „Geld Baltic“ | Supergarden vadovė Laura Kaziukonienė Japoniją atrado prieš keletą metų. Vilniaus PPAR partnerių EEN Japan kvietimu jos įmonė buvo atrinkta dalyvauti „Get Ready for Japan“ programos mokymuose Japonijoje, kurių metu ES vadovams suteikiama unikali galimybė patirti ir suprasti kultūrinius ir ekonominius Japonijos verslo aspektus.
Unikali pažintis su Japonija tęsiasi. Puikiai pasirodžiusią lietuviškos įmonės vadovę EU Japan Center pakvietė dalyvauti EU Japan Business Round Table – aukščiausio lygio verslo atstovų susitikimuose Tokijuje (2022 m.) ir Briuselyje (2023 m.), į kuriuos atrenkama po 20 didžiausių įmonių iš Japonijos ir Europos.
„Šiandien džiaugiamės suradę partnerius Japonijoje ir „Supergarden“ produktus jau galima rasti „Amazon Japan“. Beje, minint japonų diplomato Čiunės Sugiharos (1900-1986), ėjusio vicekonsulo pareigas Lietuvoje ir padėjusio daugeliui žydų pabėgti II-ojo pasaulinio karo metais, metines, „Supergarden“ šaltyje džiovintos bruknės, mėlynės ir juodieji serbentai buvo įtraukti į specialiai Japonijoje sukurtus „Visa for Life“ kepinius“, – pasakojo L. Kaziukonienė.
Kovo mėn. „Geld Baltic“ dalyvaus FOODEX Japan parodoje ir kartu su Lietuvos diplomatinės atstovybės pagalba Japonijoje vykdys bandomuosius pardavimai Muji prekybos centre.
Po pristatymo renginio dalyviai ragavo japoniškų užkandžių ir patiekalų.
Renginyje dalyvavo 17 įmonių atstovai.
Kitas Eksporto Klubo narių susitikimas planuojamas vasario 28 d. Numatyta tema: „Dirbtinio intelekto galimybės ir iššūkiai verslui“.