Žemės ūkio maisto produktų grandinėje dėl žemės ūkio ir maisto produktų tiekėjų ir pirkėjų derybinės galios disbalanso gali atsirasti nesąžiningos prekybos praktika, kai didesni ir galingesni prekybos partneriai nustato tam tikras sąlygas ir praktiką, žalingą mažesniems tiekėjams. Tokia nesąžiningos prekybos praktika apima pavėluotus mokėjimus, sutarties nutraukimą neįspėjus prieš reikalingą laiką arba vienašalius tiekimo sąlygų pakeitimus.
ES priėmė NPP direktyvą 2019 m., o ES valstybės narės turėjo ją perkelti į nacionalinę teisę iki 2021 m. gegužės 1 d. ir pradėti ją taikyti ne vėliau kaip 2021 m. lapkričio 1 d.
Šios konsultacijos padės Europos Komisijai įvertinti Direktyvą dėl nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto tiekimo grandinėje ir išsiaiškinti praktinį direktyvos poveikį pirmaisiais jos taikymo metais. Europos Komisija šio vertinimo išvadas pateiks ne vėliau kaip 2025 m. lapkričio 1 d. Prie šių išvadų taip pat gali būti pridėti pasiūlymai dėl teisėkūros procedūra priimamų aktų.
Apklausos duomenys bus perduoti tik Europos Komisijai pagal specialų susitarimą ir pristatomi apibendrinti pagal Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatas.
Iš anksto dėkojame už atsakymus.
Apklausoje galite dalyvauti iki spalio 27 d.
Apklausos nuoroda: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/SME-Panel-UTP-directive-eval-2024-AGRI-A3
Jei turite papildomų klausimų, drąsiai galite kreiptis į EEN konsultantus:
- Vilniaus, Alytaus, Utenos ir Panevėžio apskričių įmones prašome kreiptis į: Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmus (Kamila Lubytė, tel. +370 618 39095, el. paštu: kamila.lubyte@cci.lt).
- Kauno, Marijampolės ir Šiaulių apskričių įmones prašome kreiptis į: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmus (Irma Taparauskienė, tel. +370 602 92901, el. paštu: irma.taparauskiene@chamber.lt).
- Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių įmones prašome kreiptis į: Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmus (Daniela Diržininkaitė, +370 463 90860, el. paštu: daniela.dirzininkaite@kcci.lt).