Lietuva

Enterprise Europe Network renginyje pristatytos verslo galimybės Lietuvos įmonėms Rumunijoje

Lapkričio 25 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir juose veikiantis Enterprise Europe Network suorganizavo vebinarą „Lietuvos-Rumunijos verslo bendradarbiavimo galimybės“. Pranešėjai apžvelgė esamą situaciją ir pokyčius verslo aplinkoje Rumunijoje, iššūkius susijusius su COVID-19, bendradarbiavimo galimybes ir pristatė pagalbos priemones Lietuvos įmonėms, kurios ieško verslo partnerių ar investicinių galimybių Rumunijoje.

Renginio dalyvius pasveikino Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentė, Rumunijos garbės konsulė Lietuvoje – Laura Aldonė ir pasidalino savo asmenine patirtimi jau septynerius metus atstovaujant Rumuniją kaip garbės konsulė bei pakvietė įmones sekti naujienas apie 2022 m. kovo-balandžio mėnesį planuojamą verslo misiją į Rumuniją.

Rumunijos ambasadorius Lietuvoje J.E. Cosmin George Dinescu taip pat pasveikino susirinkusius dalyvius ir paskatino domėtis ir investuoti į Rumunijos rinką. „Įmonės kurios nori augti užsienio rinkose, turėtų svarstyti Rumuniją kaip potencilią šalį savo verslo plėtrai. Užsienio prekyba ir investicijos Rumunijoje auga kasmet, tačiau vis dar nėra išnaudotos visos šios šalies galimybės. Rumunijoje galimybių yra kiekvienam besidominčiam“, – pabrėžė ambasadorius.

Verslo situaciją Rumunijoje pristatė Rumunijos prekybos ir pramonės rūmų dvišalių santykių tarnybos vadovas Razvan Parvulescu. Pagal Europos Komisijos prognozes Rumunijoje 2021 m. numatytas 7% BVP augimas. Remiantis šiuo scenarijumi Rumunija yra 1-oje vietoje pagal prognozuojamą augimą. Pandemijos laikotarpis turėjo įtakos šalies prognozėms ir rodikliams. Infliacijos stabilizavimo tikimasi kitų metų antroje pusėje.

Parvulescu pristatė TOP 10 iš Lietuvos eksportuojamų produktų į Rumuniją:

  1. Mašinos ir įranga bei jų dalys;
  2. Galvijai ir gyvūlininkystės produkcija;
  3. Plastikas ir jų gaminiai;
  4. Maisto pramonės produktai;
  5. Chemijos pramonės produktai;
  6. Tekstilės pramonės produktai;
  7. Baldų pramonės produktai;
  8. Transporto įranga;
  9. Optiniai, fotografijos, medicinos instrumentai ir įranga;
  10. Netaurieji metalai ir jų dirbiniai.

„Imlitex Holdings“ Rumunijos regiono vadovė Raigeda Sterie pasidalino įmonės bendradarbiavimo ir verslo sėkmės istorija Rumunijoje. Pagrindinės įmonės veiklos sritys Rumunijoje ir yra iš TOP 10 sąrašo: AGRO, tekstilė ir chemijos pramonė. Pranešėjos teigimu Rumunijoje žemas darbo jėgos užmokestis yra vienas konkurencingiausių Europos Sąjungoje, minimalus mėnesinis atlyginimas šalyje –  467 Eur. Tai yra vienas iš rodiklių, skatinančių užsienio investuotojus Vakarų Balkanų regione rinktis Rumuniją. R. Sterie įmonėms, besidominčioms patekimu į Rumunijos rinką, siūlo pasidomėti verslo praktikomis Vakarų Balkanų šalyse ir pasiruošti iš anksto.

Naudingi kontaktai įmonėms, besidominčioms Rumunijos rinka:

 

Pranešimai:

Verslo situacija Rumunijoje

Rumunijos prekybos ir pramonės rūmų dvišalių santykių tarnybos vadovas Razvan Parvulescu

Lietuvos-Rumunijos įmonių bendradarbiavimo sėkmės istorija

„Imlitex Holdings“ Rumunijos regiono vadovė Raigeda Sterie