Už tarptinklinio ryšio paslaugas mokėsime mažiau

Naujos ES taisyklės padės užsienyje mobiliaisiais telefonais besinaudojantiems žmonėms išvengti milžiniškų sąskaitų už naršymą internete ir duomenų parsisiųsdinimą.

 

Nuo liepos 1 d. Europos mobiliųjų telefonų bendrovės privalo nutraukti paslaugų teikimą savo klientams, jei per mėnesį suma, už kurią perduota duomenų naudojantis tarptinkliniu ryšiu, pasiekia 50 eurų, nebent jie būtų aiškiai sutikę mokėti daugiau.

 

Didžiausia kaina, kurios viena telekomunikacijų bendrovė gali pareikalauti iš kitos už duomenų atsisiuntimą arba įkėlimą, mažinama nuo 1 euro iki 80 centų už megabaitą.

 

Nustačius šiuos apribojimus, šią vasarą kitose Europos Sąjungos šalyse atostogausiantiems žmonėms bus lengviau išvengti netikėtai didelių sąskaitų už naršymą internete, e. laiškų siuntimą ir kitų mobiliojo telefono programų naudojimą.

 

Apribojimai nustatyti kovo mėnesį priėmus ES taisykles, pagal kurias klientams suteikiama galimybė pasirinkti maksimalią sąskaitą už duomenų siuntimą ir gavimą naudojantis tarptinkliniu ryšiu (paprastai – 50 eurų). Paslaugų teikėjai privalo įspėti klientus, kai artėjama prie nustatytos ribos, ir gauti jų leidimą šią ribą padidinti.

 

Kita gera naujiena vartotojams – didžiausia skambučio iš užsienio kaina liepos mėnesį mažinama nuo 43 iki 39 euro centų už minutę, o didžiausia skambučių, į kuriuos atsiliepta užsienyje, kaina – nuo 19 iki 15 centų už minutę.

 

Be to, operatoriams nebebus leidžiama imti mokesčio iš kitose Europos Sąjungos šalyse viešinčių klientų už naudojantis tarptinkliniu ryšiu gautus balso pašto pranešimus.
Visi įkainiai nurodyti be PVM.

 

ES pradėjo riboti mokesčius už tarptautinius skambučius  2007 m., kai nustatė, kad jie buvo vidutiniškai keturgubai brangesni nei skambučiai šalies viduje ir kad jų tarifai įvairiose šalyse labai skyrėsi. Nuo to laiko skambučiai naudojantis tarptinkliniu ryšiu, palyginti su 2005 m., atpigo 70 %. Pernai nustatytos ir SMS žinučių bei duomenų perdavimo judriojo ryšio tinklais paslaugų kainų ribos.

 

Birželio mėnesį keturios didžiausios telekomunikacijų bendrovės pralaimėjo bylą dėl apribojimų panaikinimo. Europos Teisingumo Teismas pritarė kainų ribojimui, kadangi taip apsaugomi vartotojai ir tobulinama vidaus rinka.