Ūkio ministerija kviečia inspektorius ir įmones susipažinti su naujais pakuočių reikalavimais

1458_ed6721029e1dce2b2ffa52b03d049d13Nuo š. m. lapkričio 1 d. Lietuvos įmonės, vidaus rinkoje tiekiančios pakuotus produktus, turės pildyti deklaracijas, ar pakuotė atitinka Europos Sąjungos direktyvos reikalavimus. Įsigaliojantys reikalavimai bus pristatyti per konsultacijų ciklą visiems suinteresuotiems asmenims š. m. rugsėjo 16 d. Panevėžyje ir Šiauliuose bei 17 d. Klaipėdoje ir Kaune. Seminarai padės inspektoriams ir įmonėms pasirengti patikrinimams ir sužinoti, kokius dokumentus reikės pateikti.

Per seminarus bus pateikta informacijos apie įsigaliosiančius reikalavimus ir pristatytas Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos parengtas klausimynas, pagal kurį inspektoriai tikrins įmones, į vidaus rinką tiekiančias pakuotus produktus.

Ūkio ministerija informuoja, kad pakuotės atitiktį Europos Sąjungos direktyvos reikalavimams įmonė galės pagrįsti įvairiais dokumentais – tai gali būti ir pakuotės gamintojo sertifikatai. Jeigu gaminius iš ES importuojanti įmonė turės dokumentą, patvirtinantį, kad rinkai tiekiama pakuotė atitinka Lietuvoje galiojančius teisės aktų reikalavimus, tai papildomai pildyti deklaracijos nereikės.

Su detalesne informacija apie konsultacijas galite susipažinti adresu http://ukmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/verslo-aplinka/pramone/pakuociu-atitikties-deklaravimas.

Norintys dalyvauti seminaruose kviečiami registruotis elektroniniu paštu saulius.faidusas@ukmin.lt.