Stiprus vėjas kuria darbo vietas

Danijos įmonė „Apro“ yra vėjo jėgainių statybos ir aptarnavimo pasaulinis lyderis. Bendradarbiaujant su Enterprise Europe Network, įmonei pavyko išplėsti savo veiklą sparčiai augančioje Jungtinės Karalystės (JK) rinkoje, sukuriant 30 naujų darbo vietų.
Danija jau seniai naudoja vėjo energiją, kaupdama sausumoje ir jūroje atliekamų darbų patirtį. Šalies jūros rinka yra nedidelė, todėl Morten Basse Jensen, „Apro“ plėtros vadovas, kreipėsi į „Herning & Ikast-Brande“, Enterprise Europe Network, veikiantį Herningo verslo plėtros centre.
Verslo plėtros centro darbuotojas Thomas Andersen 2010 m. kartu su JK Jorkšyro ir Hamberio regionais Herninge (Jutlandijos pusiasalis), surengė konferenciją jūros vėjo jėgainių plėtros JK tema. Joje dalyvavo 40 įmonių atstovai, tarp kurių buvo ir „Apro“.
M. B. Jensen šioje konferencijoje susipažino su JK vėjo energetikos sektoriaus galimybėmis ir susitiko su „Targeting Innovation“, Enterprise Europe Network, veikiančiu Jorkšyre ir Hamberyje, atstovais. Bendrovė norėjo išanalizuoti konkrečias galimybes. Tim Barraclough, „Targeting Innovation“ darbuotojas suorganizavo „Apro“ vizitą į Jorkšyro ir Hamberio regioną bei susitikimus su vietinėmis įmonėmis, tarp kurių buvo „Cosalt“ – JK įsikūrusi tarptautinė įrengimų priežiūros jūrose ekspertė. T. Barraclough teigia: „Buvo malonu matyti, kaip telkiamos pastangos ir žinios“.
„Apro“ su „Cosalt“ įsteigė bendrą įmonę „Cosalt Wind Energy Ltd.“, kuri ieškojo plėtros galimybių vėjo energijos rinkoje. „Europa yra sparčiai auganti rinka, todėl gali nesužinoti apie potencialų užsakymą, jei nedalyvausi renginiuose. Enterprise Europe Network suteikė didžiulę pagalbą“, – teigia M. B. Jensen.
Naujai įkurta įmonė teikia instaliavimo, priežiūros, saugumo reikalavimų užtikrinimo ir inspektavimo jūroje paslaugas. „Cosalt Wind Energy Ltd.“ įdarbino 30 naujų darbuotojų – 10 iš JK ir 20 iš Danijos. Įmonė planuoja įdarbinti ir daugiau darbuotojų dviejų metų laikotarpyje. „Darbas su kolegomis iš Danijos man yra labai įdomi patirtis. Visi esame įsipareigoję sukurti didelį europietišką verslą“, – teigia Winston Phillips, bendros įmonės vykdantysis direktorius ir ilgalaikis „Cosalt“ direktorius.
Pirmas didelis sandoris – inžinierių paslaugos „Siemens“ įmonės jūroje vykdomiems darbams vėjo energijos srityje visoje JK pakrantėje. „Apro“ dabar bendrauja su Enterprise Europe Network organizacijomis, veikiančiomis Vokietijoje ir Nyderlanduose, siekdami pradėti panašią veiklą jų rinkose.

Šaltinis:
http://www.enterprise-europe-network.ec.europa.eu/success-stories/brisk-winds-bring-jobs&utm_source=success-stories&utm_medium=rss&utm_campaign=een

Vaizdo įrašas „youtube“ interneto svetainėje:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ub9N7tHead4

Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas