Siūloma, kad alkoholinių gėrimų pakuotėse būtų privaloma nurodyti jų energetinę vertę

Alkoholinių gėrimų etiketėse turi būti nurodyta jų sudėtis ir energinė vertė, taip pat įspėjama apie vairavimo išgėrus pavojus. To pageidauja Europos Parlamentas. Trečiadienį jis priėmė rezoliuciją, raginančią atnaujinti ES alkoholio strategiją.

Europos Komisija raginama skubiai parengti naują ES alkoholio strategiją 2016–2022 metams. Ne vėliau kaip kitąmet ji turi pasiūlyti teisės aktą, kuris įpareigotų alkoholinių gėrimų gamintojus etiketėse nurodyti savo gaminių energinę vertę, mano europarlamentarai.

EP narių įsitikinimu, ES mastu turi būti įspėjama apie vairavimo išgėrus pavojų. ES kartu turi surengti informacinę kampaniją, kuria nėščio moterys būtų įspėjamos nevartoti alkoholio. Valstybių institucijos turėtų aktyviau informuoti visuomenę „apie besaikių išgertuvių pavojus, ypač nepilnamečiams, ir dėti daugiau pastangų mažinti eismo įvykių dėl vairavimo išgėrus skaičių“.

Parlamentas kviečia ES valstybes veiksmingiau saugoti jaunimą nuo su alkoholiu susijusios žalos, taip pat stebėti alkoholio reklamą ir siekti ją mažinti. „Valstybės lėšos neturėtų būti naudojamos alkoholio vartojimui skatinti“, o alkoholiniai gėrimai neturėtų būti parduodami itin pigiai, pažymi Europos Parlamentas.

Piktnaudžiavimas alkoholiu yra viena dažniausių su gyvenimo būdu susijusių ligų priežasčių ES šalyse, o priklausomybė nuo jo sukelia riziką susirgti daugiau nei 60 lėtinių ligų. Kamet besaikis alkoholio vartojimas lemia 3,3 mln. ankstyvų mirčių ES, o tai sudaro 5,9 proc. visų mirties atvejų. 20-39 metų amžiaus grupėje ketvirtadalis visų mirčių susijusios su alkoholiu.