Siekiama užkirsti kelią nesąžiningai konkurencijai dėl mokesčių lengvatų tarptautinėms korporacijoms

EP narių taikiklyje – sprendimai dėl mokesčių lengvatų © AP Images / EP–ESSkaičiuojama, kad į ES šalių biudžetus kasmet dėl mokesčių vengimo nesumokama apie 1 trln. eurų. „LuxLeaks“ skandalas atskleidė, kad kai kurios šalys, taikydamos mokestines lengvatas, galėjo padėti tarptautinėms bendrovėms susimažinti mokesčių naštą. Pirmadienio popietę Specialaus sprendimų dėl mokesčių komiteto nariai kartu su keliolikos stambių bendrovių, tokių kaip „Google“, „Coca–Cola“ ir „Ikea“, atstovais aptars priemones didinti mokesčių skaidrumą ir stiprinti kovą su jų slėpimu.

Po aštuonis mėnesius trukusio tyrimo Specialusis sprendimų dėl mokesčių komitetas spalio 26 dieną patvirtino rekomendacijas, kaip užtikrinti, kad įmonės sąžiningai mokėtų joms priklausančią mokesčių dalį.

Galutinis balsavimas šiuo klausimu plenarinėje sesijoje numatytas kitą savaitę, tačiau iki jo tokios korporacijos kaip „Google“, „Coca-Cola“ ir „Ikea“ galės išdėstyti savo nuomonę mokesčių klausimais pirmadienio popietę Europos Parlamente rengiamame susitikime.

Spalio 27 dieną priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai sukritikavo pernelyg neryžtingas ES Tarybos patvirtintas taisykles dėl automatinio apsikeitimo informacija apie mokestinius sprendimus, taip pat Tarybos nutarimą jas taikyti tik tarpvalstybiniams sprendimams.