Siekiama privalomų mėsos ir pieno kilmės nuorodų

Mėsos ir pieno gaminių kilmė jų pakuotėse turi būti žymima ne savanoriškai, o privalomai, ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje pažymėjo Europos Parlamentas (EP). Jo narių įsitikinimu, tai padarytų maisto tiekimo grandinę skaidresnę, nes leistų atsekti mėsos ar pieno tiekėjus, o kartu sugrąžintų smukusį vartotojų pasitikėjimą.

Europos Komisija raginama pasiūlyti taisykles, kurios įpareigotų žymėti visų pieno ir mėsos produktų kilmę. Šiuo metu ES privaloma žymėti tik šviežios jautienos bei importuojamos paukštienos kilmę.

Siekdami užtikrinti daugiau skaidrumo maisto grandinėje ir geriau informuoti vartotojus, EP nariai siūlo kilmės nuorodos reikalavimą taikyti ir perdirbtiems maisto produktams, kurių sudėtyje yra mėsos.

2013 m. Europos Komisijos atlikta vartotojų apklausa parodė, kad 9 iš 10 apklaustųjų norėtų žinoti maisto kilmę, o tais pačiais metais atliktas Eurobarometro tyrimas atskleidė, kad 84 proc. apklaustų ES piliečių svarbu žinoti pieno kilmę.

Europarlamentarai taip pat atkreipia dėmesį į Europos Komisijos ataskaitos išvadą, kad privalomo mėsos kilmės ženklinimo sąnaudos yra palyginti nedidelės.

Rezoliucijai pritarė 422 EP nariai, 159 nepritarė, o 68 susilaikė.