Sėkmingas pasiruošimas dalyvavimui parodoje padėjo Vokietijos įmonei išplėsti savo verslo partnerių tinklą

Viena iš mažų ir vidutinių įmonių, užsiimančių prekyba automobilių įranga, patraukė daugelio parodos dalyvių dėmesį, pritaikiusi Enterprise Europe Network organizuojamų seminarų metu įgytas žinias.

Įsikūrusi Rytų Vokietijos Storkow mieste, įmonė „Alca Mobil auto accessories GmbH“ eksportuoja automobilių dalis ir įrangą į maždaug 50 šalių veikiančias didmeninės prekybos įmones. Nors ši įmonė nuolat dalyvauja parodose, iki šiol ji tai darydavo neturėdama tinkamai paruoštos konkrečios verslo strategijos ir taip praleisdama daugybę galimybių. Visa tai pasikeitė į gerąją pusę, kai įmonė „Alca Mobil“ sudalyvavo trijuose interaktyviuose seminaruose, kuriuos pernai organizavo Enterprise Europe Network  partneriai Frankfurte prie Oderio, veikiantys Rytų Brandenburgo prekybos ir pramonės rūmuose (toliau – IHK Ostbrandenburg).

Šis seminarų ciklas apima žingsnius nuo darbų grafiko sudarymo ir tinkamo pasiruošimo iki darbuotojų motyvavimo ir profesionalios pagalbos teikimo lankytojams parodos stende, parodos vertinimą ir darbą su naujais klientais po parodos. „Visos įmonės, nepriklausomai nuo sektoriaus, turėtų žinoti, kaip reikia pasiruošti parodai“, – teigia Heike Trusch, Enterprise Europe Network  projekto koordinatorė, dirbanti „IHK Ostbrandenburg“.

Kiekviename seminare dalyvavo apie 20 įmonių atstovų,  o įmonė „Alca Mobil“ ir kelios kitos dalyvavo visuose trijuose. Pritaikiusi savo žinias Frankfurte vykusioje parodoje „Automechanika 2012“, įmonė „Alca Mobil“ užmezgė ryšius su didmenininkais Ispanijoje, Turkijoje ir Prancūzijai priklausančioje Ramiojo vandenyno teritorijoje – Naujojoje Kaledonijoje, su kuriais bendradarbiauja šiuo metu. „Praktinių seminarų dėka mes patobulinome savo prisistatymą ir bendravimą su potencialiais klientais“, – teigia įmonės atstovas Tom Heyner.

Šaltinis:
http://portal.enterprise-europe-network.ec.europa.eu/success-stories/moving-fast-lane

Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas