Sėkmės istorija: skaitmeninio amžiaus ekskursijų vadovai

Pasinaudoję Enterprise Europe Network darbuotojų paslaugomis ir Islandijos įmonės žinios Vokietijos verslininkams padėjo sukurti ir sėkmingai pradėti prekiauti miestų gidais daugialypėje terpėje iPhone naudotojams.

Triere įsikūrusi įmonė „Audiobits“, kurios vadovai Markus ir Ute Shneider-Ludwig gamino audio knygas, savarankiškus gidų ir kitokius įrašus. Tam, kad galėtų plėsti savo verslą vyras su žmona kreipėsi į Enterprise Europe Network jų mieste įsikūrusį Enterprise Europw Network tinklą, kuriame dirba beveik 3000 ekspertų ir jis veikia 52 šalyse. Viena iš tinklo paslaugų būtent ir yra pagalba smulkiąjam ir vidutiniam verslui susirasti partnerius bei padėti plėtoti verslą.

Pasinaudodamas tinklo duomenų baze, Tinklo darbuotojas Thomas Weinand‘as surado potencialiai tinkamą įmonę pagal „Audiobits“ išsakytus poreikius kuri įsikūrusi Reikjavike, Islandijoje. Ši neseniai įsikūrusi įmonė ieškojo įmonės kuri pateiktų jiems turinį darbui su virtualiais gidais bei kita tos srities informacija.

Suradęs įmonę Islandijoje Thomas sukontaktavo su tinklo partneriais Islandijoje ir iš jų gavo potencialaus partnerio savo klientams kontaktus. Po trumpo kontaktavimo tarp įmonių buso susitarta bendradarbiauti. Islandijos įmonė sukūrė iPhone pritaikytą Trier‘o miesto gidą. Sukurtas produktas tai 30 minučių seniausio Vokietijos miesto gidas, kuriame pateikiami žemėlapiai ir paveikslai, sukurtas virtualus gidas – Vyno prekeivis Claudius Publicus ir Viduramžių eros vienuolė Sesuo Brunhildus kurie pasirinktinai veda tuos gidus. Markus Ludwig teigia, kad šis naujas formatas senuosius radijo įrašais paremtus gidus perkelia į naujas aukštumas. Jis taip pat mano, kad ši sritis yra sparčiai auganti, todėl jis ir toliau pasinaudodamas Enterprise Europe Network paslaugomis ieškos panašių paslaugų teikėjų, kurie galėtų pasiūlyti kažką naujo miesto gidų srityje.

Aivaras Knieža
Projekto vadovas – koordinatorius
Enterprise Europe Network Lietuva
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai