Programos „Erasmus“ dalyvių skaičius – rekordinis

Padidinus finansavimą pernai pavyzdinėje ES švietimo ir mokymo programoje dalyvavo daugiau studentų nei kada nors anksčiau.

 

2008-2009 m. ES stipendiją studijoms arba stažuotėms užsienyje gavo beveik 200 000 studentų – 8,7 % daugiau negu per ankstesnį finansavimo laikotarpį.

 

Programos „Erasmus“ biudžetą padidinus 12 % smarkiai padidėjęs dalyvių skaičius rodo, kad studentai mielai naudojasi jiems teikiamomis galimybėmis. Padidėjo ir vidutinė mėnesinė stipendija (dabar – 272 eurai), taigi studentai gyvenimui gauna šiek tiek daugiau pinigų nei anksčiau.

 

„Erasmus“ – viena iš populiariausių ES programų. Joje nuo įgyvendinimo pradžios 1987 m. dalyvavo daugiau kaip 2,2 mln. studentų. Pagal šią programą aukštųjų mokyklų studentams suteikiama galimybė 3-12 mėn. studijuoti arba stažuotis kitoje Europos šalyje.

 

2009 m. į programą įsitraukus Kroatijai ir Buvusiajai Jugoslavijos Respublikai Makedonijai, dabar joje dalyvauja daugiau kaip 4 000 aukštojo mokslo įstaigų, esančių 33 Europos šalyse.

 

Daugiausia studentų važiuoja į Ispaniją, Prancūziją ir Vokietiją, o iš šių trijų šalių į kitas vykstančių jaunuolių skaičius irgi didžiausias – 40 % visų studentų.

 

Kitoje šalyje išklausyti mokymo kursai yra pripažįstami studento šalies universitete, taigi semestras ar du, praleisti užsienyje, tikrai nėra laiko švaistymas. Studentai turi galimybę ne tik išplėsti žinias, bet ir susipažinti su kitomis kultūromis bei tapti labiau nepriklausomi.

 

Nuo 2007 m. programos „Erasmus“ lėšos skiriamos ir studentų darbinei praktikai užsienio įmonėse arba organizacijose. 2008-2009 m. šia galimybe pasinaudojo apie 30 400 studentų, 50 % daugiau negu ankstesniais metais. Programoje dalyvaujančių aukštųjų mokyklų dėstytojų skaičius padidėjo iki 36 400.

 

Programa „Erasmus“ padeda jaunimui įgyti pasaulinėje rinkoje, kurioje konkurencija vis didėja, reikalingų lengvai įvairiose srityse pritaikomų įgūdžių. Taip padedama siekti naujosios ES ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategijos „Europa 2020“ tikslų.

 

Daugiau apie programą „Erasmus“