Pasaulio intelektinės nuosavybės dieną vykusi konferencija „Kaip apsaugoti intelektinę nuosavybę ir saugiau jaustis ES ir pasaulio rinkose“

2010 metų balandžio 26 d. Enterprise Europe Network (Europos verslo ir inovacijų tinklas), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, ES projekto „IPeuropAware” IPR Help-desk (Intelektinės nuosavybės teisių pagalbos informacijos skyrius) ir Lietuvos Respublikos Valstybinis patentų biuras surengė konferenciją „Kaip apsaugoti intelektinę nuosavybę ir saugiau jaustis ES ir pasaulio rinkose“. Konferencija organizuota Lietuvos Respublikos Seime balandžio 26-ąją, kai visas pasaulis švenčia Pasaulio intelektinės nuosavybės dieną, kuri šiais metais yra skirta inovacijų svarbai pažymėti.

Konferencijos dalyviai turėjo unikalią galimybę iš pirmų lūpų išgirsti įvairių sričių ekspertų iš Europos Sąjungos (Bart De Turck, Europos baldų pramonės asociacija UEA; dr. Nicolai Wiegand, Kinijos Intelektinės nuosavybės informacinės pagalbos tarnyba; dr. Agnieszka Turynska, IPR Help-desk Projektų valdymo skyriaus tarptautinio bendradarbiavimo vadovė, Alikantės Universitetas (Ispanija); dr. Roya Grafele, nepriklausoma ekspertė) apžvalgas apie galimybes, kurias turi įmonės, siekiančios savo intelektinės nuosavybės teisių apsaugos bei jų įgyvendinimo Europoje ir Kinijoje. Apie iššūkius, su kuriais susiduria madą kuriantys Lietuvos dizaineriai, bei galimybes, mados dizaino ženklams žengiant į pasaulio eksporto rinkas, mintimis dalinosi dizaineriai Seržas Gandžumianas ir Rūta Kaupinytė; Lietuvos muitinės veiklą ir pasiekimus, siekiant apsaugoti vartotojus nuo į Lietuvos ir ES rinką įvežamų padirbtų ir suklastotų prekių, pristatė Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Juozas Rimkevičius; apie Lietuvos užsienio prekybos, inovacijų politikas ir jų sąsajas su intelektine nuosavybe pranešimus skaitė bei su konferencijos dalyviais diskutavo Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento direktorius Albinas Zananavičius, Ūkio ministerijos Inovacijų ir žinių ekonomikos departamento direktorius Almantas Danilevičius, Valstybinio patentų biuro direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys. Konferencijos pabaigoje vykusioje atviroje diskusijoje buvo ieškoma atsakymų į tokius klausimus kaip, ar Lietuvos inovacijų politika padeda kūrybinėms industrijoms žengti į pasaulio rinkas, ar Lietuvos verslas jaučiasi saugiai užsienio ir ES rinkose, kokia Lietuvos verslo patirtis ir pamokos, apsaugant savo intelektinę nuosavybę.

Konferencijoje buvo pristatytas ir jos dalyviams išdalintas unikalus, lietuvių kalba parengtas, beveik 200 puslapių leidinys, skirtas Lietuvos tekstilės, baldų, odos ir avalynės pramonės įmonėms –  „Intelektinės nuosavybės vadovas“. Leidinyje populiariai pateikiama informacija apie intelektinės nuosavybės apsaugą dvidešimtyje ES ir pasaulio šalių, jame galima rasti patarimus, kurie skirti Europos lygiu palengvinti įmonėms ruošti strategijas kovoje su intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais, susijusiais su prekių ženklo ir prekių klastojimu. Ši metodinė medžiaga yra pirmasis tokio pobūdžio leidinys, skirtas Lietuvos įmonėms.