Naujųjų metų dovana verslui – paprastesnės, modernios PVM – sąskaitų faktūrų taisyklės

Ši naujiena turėtų būti džiaugsmingai sutikta visoje Europoje – nuo 2013 metų sausio 1 dienos įsigalioja naujos taisyklės PVM-sąskaitoms faktūroms – teigė Algirdas Šemeta, Europos mokesčių, muitų, audito ir sukčiavimo komisaras. Iš viso paketo reiktų išskirti dvi pagrindines naujoves, t.y. elektronines sąskaitas ir naujas pinigų apskaitos taisykles.

Nuo 2013 metų sausio 1 dienos visos įmonės turės teisę pasirinkti, kokia forma jie nori išrašyti PVM-sąskaitas faktūras. Elektroninės sąskaitos faktūros bus prilygintos popierinėms jų versijos, todėl abiejų tipų sąslaitoms galios tos pačios taisyklės. Dėl šių pakeitimų, nacionalinės mokesčių inspekcijos negalės reikalauti papildomų sąlygų, kaip kad sąskaitų pasirašymas elektroninu parašu. Visi šie pakeitimai ir taisyklės bus vienodi visose ES šalyse, todėl tai palengvins atsiskaitymus ES vidaus rinkoje. Be to, sąskaitas bus galima laikyti elektroninėse laikmenose, o saugojimo terminas išliks toks pats tiek elektroninėje laikmenoje, tiek popieriuje saugomoms sąskaitoms. Tai leis sutrumpinti laiką tarp paslaugos/produkto gavimo ir atsiskaitymo, sumažins klaidų tikimybę, leis sutaupyti spausdinimo ir pašto išlaidas.

Antras minėtas svarbus pakitimas palengvins atsiskaitymus SVV įmonėms. Tikimasi, kad ši naujovė atlaisvins pinigų srautus smulkaus ir vidutinio dydžio įmonėms, kurių apyvarta mažesnė nei 2 milijonai Eurų. Šios SVV įmonės galės deklaruoti PVM tada, kai sąskaita bus apmokėta kliento, o ne tada, kai tik išrašoma sąskaita. Dėl šio pakeitimo mažosios ES įmonės mokės PVM mokesčius tik gavę apmokėjimą ir taip išlygins savo pinigų srautus. Dėl šios taisyklės kiekviena ES šalis narė turės apsispręsti pati.

Europa, kurdama palankesnę aplinką verslui padeda įmonėms atsigauti po krizės ir kuria prielaidas konkurencingumui augti. Jau padarytų pakeitimų sėkmingas pritaikymas skatina dar labiau mažinti administracines kliūtis, su tuo susijusias išlaidas bei skirtumus tarp teisinės verslo aplinkos visose ES narėse. Planuojama, kad 2013 metais Komisija pristatys naujas standartizuotas PVM susigrąžinimo taisykles.

Daugiau informacijos rasite čia… 

Aivaras Knieža
Projekto vadovas – koordinatorius
Europos verslo ir inovacijų tinklas