Naujos verslo finansavimo galimybės iš „Practica Capital“ administruojamų rizikos kapitalo fondų

„Practica Capital“ yra rizikos kapitalo įmonių grupė, įsteigta 2011 m. susibūrus įmones pardavusių verslininkų ir finansininkų komandai. Grupė administruoja 6 mln. EUR pradinės stadijos rizikos kapitalo fondą “Practica Seed Capital” bei 15,7 mln. eurų rizikos kapitalo fondą “Practica Venture Capital”, įsteigtus pagal Europos investicijų fondo (EIF) administruojamą JEREMIE iniciatyvą. Fondai teikia ankstyvos ir vėlesnės fazės finansavimą smulkiam ir vidutiniam verslui Lietuvoje.
EIF investuojamos lėšos sudaro 100% pradinės stadijos rizikos kapitalo fondo ir 70% rizikos kapitalo fondo lėšų, o likusias pastarojo fondo lėšas sudaro „Practica Capital“ komandos ir kitų privačių investuotojų lėšos.
Siūlomos investicijos verslo pradžiai bei plėtrai nuo 3 000 iki 3 mln. EUR.
„Practica Capital“ fondai investuoja per nuosavybės (mažumos arba daugumos akcijų paketai) ir pusiau nuosavybės (konvertuojamos skolos ir pan.) kapitalo formas, tikintis finansinės grąžos. Investuojama į įvairių sektorių verslus, prioritetą teikiant inovatyviems ir didelį augimo potencialą turintiems verslo projektams, kurie atitinka pateikiamus atrankos kriterijus.
Tipinis investicijos laikotarpis – nuo 2 iki 5 metų, išėjimas parduodant finansiniam ar strateginiam investuotojui, vadovybei, IPO arba per pusiau nuosavybės kapitalo instrumentų bankinį refinansavimą.
„Practica Capital“ taip pat steigia verslo akseleratorių „Startup.lt“, skirtą inovatyvioms idėjoms vystyti.
Investavimas
„Practica Capital“ administruoja pagal JEREMIE iniciatyvą įsteigtus ankstyvos stadijos rizikos kapitalo fondą „Practica Seed Capital“ bei rizikos kapitalo fondą „Practica Venture Capital“, kurie investuoja į perspektyvių verslo idėjų įgyvendinimą (seed, startup) bei jau veikiančių bendrovių Lietuvoje plėtrą.
Verslo pradžiai (seed, startup)
Pagrindinė investavimo stadija: ankstyvos stadijos (angl. seed, startup) verslo finansavimas.
Investicijos laikotarpis: 2-5 metai.
Investavimo objektai: pradinės verslo idėjos, ir projektai, mikro, mažos ir vidutinės įmonės, vystančios naujas verslo koncepcijas.
Verslo sektoriai: įvairūs verslo sektoriai, prioritetas skiriamas informacinių, aukštųjų technologijų, inovatyviems verslams.
Investavimo geografija: Lietuva ir Lietuvoje esantis verslas, kuris siekia plėstis į užsienį. Pagrindiniai atrankos kriterijai:

 • Stipri ir pasišventusi komanda
 • Verslo idėjos kokybė
 • Aiški „monetizavimo“ galimybė
 • Didelė rinka arba aiški rinkos niša
 • Galimybė pasitikrinti idėją su santykinai mažomis investicijomis
Pagrindinė investavimo forma: nuosavybės (įmonės akcijos) ir pusiau nuosavybės (konvertuojamos skolos ir pan.) kapitalas.
Planuojamos nuosavybės dalys: mažumos ir daugumos akcijų paketai arba pusiau nuosavybės finansavimas.
Dalyvavimas valdyme: aktyvus ir prie pridėtinės vertės prisidedantis investuotojas, dalyvaujantis valdyboje ar taryboje (jei reikia).
Investicijos dydis: nuo 3 000 iki 200 000 eurų vienam projektui.
Išėjimas: pardavimas finansiniam ar strateginiam investuotojui, vadovams, IPO, pusiau nuosavybės kapitalo instrumentų bankinis refinansavimas.
Verslo plėtrai (venture capital)
Pagrindinė investavimo stadija: plėtros finansavimas (apyvartinio kapitalo, investicijų ir pan.).
Investicijos laikotarpis: 2-5 metai.
Investavimo objektai: veikiančios mikro, mažos ir vidutinės įmonės.
Verslo sektoriai: įvairūs verslo sektoriai.
Investavimo geografija: Lietuva ir Lietuvoje esantis verslas, kuris siekia plėstis į užsienį. Pagrindiniai atrankos kriterijai:

 • Aiškus verslo modelis
 • Stipri vadovų komanda
 • Pirmenybė solidžiam verslui su istorija, vietinės rinkos dalimi, teigiamu ir pastoviu pinigų srautu, aukšta kapitalo grąža ir pan.
Pagrindinė investavimo forma: nuosavybės ir pusiau nuosavybės (konvertuojamos skolos ir pan.) kapitalas.
Planuojamos nuosavybės dalys: mažumos ir daugumos akcijų paketai arba pusiau nuosavybės finansavimas.
Dalyvavimas valdyme: aktyvus ir prie pridėtinės vertės prisidedantis investuotojas, dalyvaujantis valdyboje (ar taryboje).
Investicijos dydis: nuo 200 000 iki 3 mln. eurų vienam projektui.
Išėjimas: pardavimas finansiniam ar strateginiam investuotojui, vadovams, IPO, pusiau nuosavybės kapitalo instrumentų bankinis refinansavimas.
Verslo akseleratorius „Startup.lt“
Verslo akseleratorius „Startup.lt“ – tai vieta ir įrankis, kurio pagalba bus atrenkamos verslo idėjos, suteikiamas pradinis finansavimas bei su investuotojų ir mentorių pagalba auginami jauni verslai.
Verslo akseleratorius „Startup.lt“ siekia:

 • atrinkti komandas su inovatyviais ir augimo potencialą turinčiais projektais,
 • suteikti investicijas ir paslaugas verslo startui,
 • auginti verslo vertę kartu pasitelkiant akseleravimo programą,
 • sėkmingai realizuoti investicijas.
Visi norintys realizuoti savo verslo idėją kviečiami kreiptis į verslo akseleratorių „Startup.lt“, pateikiant trumpą verslo planą ar idėjos aprašymą. Atrinktoms komandoms „Startup.lt“ pasiūlys finansavimą nuo 3 000 iki 200 000 EUR, taip pat jaukias biuro patalpas visai komandai, apskaitos, teisines ir kitas verslo vystymui aktualias paslaugas vienoje vietoje.

 

Practica Capital, UAB
Biuro adresas: Vilniaus g. 31, LT-01402 Vilnius
Tel. +370 620 23 866 El. paštas info@practica.lt  Tinklalapis: http://practica.lt

 

 

Informaciją pateikė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas