Naujos gyvūnų sveikatos taisyklės numato prievolę registruoti visus prekiautojus gyvūnais

EP nariai ragina veterinarus užkirsti kelią gyvūnų ligų plitimui ©AP Images/European Union-EPAntradienį EP nariai pritarė gyvūnų sveikatos taisyklėms, kurios sustiprina kovą su užkrečiamomis gyvūnų ligomis, pavyzdžiui, paukščių gripu ar Afrikiniu kiaulių maru. Privaloma asmenų, kurie verčiasi gyvūnų prekyba ar veisimu, registracija, aiškesnis atsakomybės tarp ūkininkų, prekybininkų bei veterinarų pasiskirstymas bei didesnis dėmesys prevencijai, tai tik kelios priemonės, numatytos naujosiose taisyklėse.

Naujosiose taisyklėse, kurios sujungia beveik 40 šiuo metu galiojančių teisės aktų, daugiau dėmesio skiriama gyvūnų sveikatos ir gerovės santykiui, gyvūnų ligų prevencijai ir atsakingam antibiotikų vartojimui“, – pažymėjo EP pranešėjas Jasenko Selimovic (Liberalai ir demokratai, Švedija).

Gyvūnų sveikatos taisyklėse patikslinamos gyvūnais besirūpinančių asmenų pareigos užkirsti kelią užkrečiamųjų ligų plitimui. Ūkininkai, prekybininkai ir gyvūnų savininkai privalės laikytis geros gyvulininkystės praktikos ir apdairiai naudoti vaistus, o veterinarai – informuoti apie gyvūnų sveikatos, gerovės ir žmonių sveikatos sąveiką, taip pat bakterijų atsparumą gydymui. Savo ruožtu Europos Komisija turės stebėti antibiotikų naudojimą veterinarijoje ir teikti ES šalių lyginamąją statistiką.

Europos Komisijai taip pat suteikiama daugiau galių nedelsiant reaguoti į gyvūnų ligų protrūkius, kurie gali turėti didelį poveikį visuomenės sveikatai ar žemės ūkiui.

Europarlamentarai pasiekė, kad būtų numatyta ES šalių prievolė registruoti visus prekiautojus gyvūnais, taip pat, esant poreikiui, sukurtos šunų, kačių ir kitų augintinių duomenų bazės.

Naujosios taisyklės jau suderintos su ES Taryba, todėl neliko kliūčių joms įsigalioti. ES valstybės turės penkerius metus pasiruošti jas taikyti.

Nuoroda : 20160303IPR16926

 

 

Susisiekti

 

          Ján JAKUBOV

 

         Gediminas VILKAS

  • Press Officer
    COMM – PRESS
  • Telefono numeris(+32) 2 28 46396 (BXL)
  • Telefono numeris(+33) 3 881 64504 (STR)
  • Mobilaus telefono numeris(+32) 498 98 33 30
  • El. pašto adresas gediminas.vilkas@europarl.europa.eu