Nauji vandens keliai verslui ir moksliniams tyrimams

Enterprise Europe Network padeda Jungtinės Karalystės mokslinių tyrimų centrui suvienyti jėgas su Vokietijos universitetu tiriant vandentvarką Europos Sąjungoje (ES). ATWARM projektui skirtas 3.5 mln. eurų ES finansavimas. Projekto metu, 16 jaunųjų mokslo darbuotojų bus rengiami mokymai ir suteikiamos mokslinės žinios.
„Vandens apsauga yra būtina mūsų visuomenei. Pagrindiniai įtaką darantys veiksniai apima klimato kaitą ir pramonės, žemės ūkio bei augančios populiacijos poreikius“, – teigia Šiaurės Airijos Queen’s universiteto Belfaste QUESTOR mokslinių tyrimų instituto projekto koordinatorius dr. Wilson McGarel.
Dr. Wilson McGarel ieškojo partnerių teikti paraišką finansavimui pagal FP7 programą, Europos Sąjungos mokslinių tyrimų finansavimo priemonę. Jis susisiekė su vietinio Enterprise Europe Network biuro, veikiančio organizacijoje „Invest Northern Ireland“, darbuotoju Andy Millar. „Mes padedame įmonėms ir mokslininkams surasti partnerius sėkmingiems projektams“, – teigia Andy Millar, vienas iš daugiau nei 3 tūkst. specialistų, dirbančių šiame, ES finansuojamame, verslo paramos tinkle.
Andy Millar taip pat priklauso ir Enterprise Europe Network aplinkosaugos sektorinei grupei. Į šią grupę buriasi aplinkosaugos srities ekspertai, ir ji yra viena iš 17 grupių, kurios apima pagrindinius pramonės sektorius. Grupės susitikimo Vokietijoje metu A. Millar kolegai iš Šiaurės Reino Vestfalijos Peter Wolfmeyer kilo mintis. „Tai atrodė akivaizdu. QUESTOR mes supažindinome su Duisburgo-Eseno universitetu ir vandens centru „IWW“, kurie taip pat specializuojasi vandentvarkos srityje. Pastarosios organizacijos susivienijo su QUESTOR, ir 16 jaunųjų mokslininkų iš įvairių pasaulio universitetų dabar studijuoja technologijas, kurios pagerins vandens ir nuotekų valymo įrenginių darbą bei padarys juos tvaresniais.
Mūsų tikslas nėra išskirtinai tik mokslinis. Jis taip pat skirtas mokslininkų verslo ir valdymo įgūdžių ugdymui“, – sako Duisburgo-Eseno universiteto darbuotojas dr. Eisinger.

 

Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas