Naujausias maisto produktų ženklinimo reglamentas kelia daug neaiškumų Lietuvos verslininkams

Š. m. lapkričio 22 d. Europos verslo ir inovacijų tinklas (Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, siekdamas supažindinti verslininkus su naujausiu Europos Sąjungos (ES) maisto ženklinimo reglamentu, surengė nemokamą seminarą tema: „Maisto produktų ženklinimo reglamentavimas Europos Sąjungoje ir kontrolė Lietuvoje”.
Seminaro dalyviams dr. Indrė Chmieliauskaitė pristatė pagrindines Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1169/2011 dėl informacijos apie maistą teikimo vartotojams nuostatas bei supažindino su teiginių apie maisto produktų maistingumą ir sveikatingumą reglamentavimu, taip pat atsakė į daugybę seminaro dalyvių pateiktų klausimų.
Seminaro metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto skyriaus vyriausioji specialistė – valstybinė maisto produktų inspektorė Ona Sužiedelytė supažindino dalyvius su maisto produktų ženklinimo aktualijomis, dažniausiai pasitaikančiais maisto produktų ženklinimo pažeidimais.
Seminaras sulaukė gausaus Lietuvos maisto gamintojų, importuotojų ir platintojų dėmesio. Jame dalyvavo daugiau kaip 80 atstovų iš 53 įmonių, asociacijų, valstybės institucijų bei mokymo įstaigų. Maisto produktų ženklinimo temos aktualumą rodo seminare vykusios aktyvios diskusijos bei maisto produktų gamintojų, importuotojų bei platintojų noras kuo geriau pasiruošti šio reglamento taikymui nuo 2014 m. gruodžio 13 d.

Seminaro pranešimai

Informacijos apie maistą teikimo vartotojams reglamentavimo aktualijos
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vyriausioji specialistė dr. Indrė Chmieliauskaitė
Maisto produktų ženklinimas: aktualijos, dažniausiai pasitaikantys pažeidimai
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto skyriaus vyriausioji specialistė – valstybinė maisto produktų inspektorė Ona Sužiedelytė