Nauja verslo veiklos kryptis

Enterprise Europe Network pagalba radus naujus įrangos tiekėjus Austrijoje, Sibiro žemės ūkio bendrovė ruošiasi išplėsti savo veiklą, pradėdama gaminti sviestą ir sultis.

Tomsko regione, Sibire, žemės ūkis yra vienas svarbiausių sektorių. Vasily Zhuravlev vadovaujama įmonė užsiima pieno ir mėsos produktų gamyba, galvijų veisimu ir daržovių auginimu. Norėdamas išplėsti savo verslo veiklos kryptis, V. Zhuravlev kreipėsi į Enterprise Europe Network, kurio trys tūkstančiai specialistų 54 šalyse jau padėjo daugiau nei 5 tūkst. įmonių sudaryti technologines ar verslo bendradarbiavimo sutartis.

Enterprise Europe Network specialistė Anastasia Galiveeva, dirbanti Tomsko prekybos ir pramonės rūmuose, pakvietė V. Zhuravlev ir dar apie tuziną kitų įmonių dalyvauti verslo misijoje į Pietų Austriją. Šios verslo misijos metu jie aplankė ūkius ir susitiko su keliais nedideliais žemės ūkio įrengimų gamintojais. „Turėdami plačius geografinius ryšius, Enterprise Europe Network gali verslininkams atverti duris, esančias toli nuo jų vietinės rinkos“, – pastebi Enterprise Europe Network specialistas Heinz Kogler, dirbantis Austrijos ekonomikos rūmuose (toliau – WKO), Vienoje.

Netrukus V. Zhuravlev sudarė sutartis su dviem Heinz Kogler klientais ir užsakė specialius sulčių spaudimo iš obuolių bei morkų presus ir pramoninį sviesto muštuvą. „Mes nekantraujame pradėti pardavinėti platų gaminių asortimentą, padarytą iš kokybiškų, namuose užaugintų produktų“, – teigia V. Zhuravlev.

Nauja partnerystė turėtų būti sėkminga ir šešis darbuotojus turinčiai Austrijos įmonei „Valentin Stossier KG“, kuri tieks naujus sulčių spaudimo presus. „Mes tikimės, kad tai padės sudaryti daugiau verslo sandorių šioje srityje“, – teigia įmonės „Valentin Stossier KG“ direktorius Valentin Stossier.

Šaltinis:
http://portal.enterprise-europe-network.ec.europa.eu/success-stories/harvesting-new-business

Informaciją parengė:
Marijus Muralis
Enterprise Europe Network
(Europos verslo ir inovacijų tinklo) projekto vadybininkas